Wpis z mikrobloga

Brawo! Od razu czuję się bezpieczniej. Jeszcze tłumaczenie, że jest czerwone, aby ... karetka mogła w razie czego przejechać, mimo że oczywiście nic nie jedzie.
Niech karetka w nich #!$%@?, jak będą przechodzili gdzieś na zielonym. Aha, sam nie oberwałem, ale od razu czuję ##!$%@? na ich widok, jak każdy normalny człowiek w takiej sytuacji.

#strazmiejska #wroclaw #oswiadczenie #mojkrajtakipiekny
aj_waj - Brawo! Od razu czuję się bezpieczniej. Jeszcze tłumaczenie, że jest czerwone...

źródło: comment_rkhf0NdDnnnCoJE2KZVCLtCvxcFsDwtX.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@lookazh: Obowiązkiem jest gnojenie ludzi na każdym kroku? Mi się wydawało, że dbanie o nasze bezpieczeństwo? Myślisz, że wystarczy zmienić prawo to zmienimy mentalność? Ja osobiście nie jestem w stanie wyobrazić sobie pracę w Policji czy SM, ponieważ moja etyka nie pozwalałyby robić to co robią te intelektualne ameby. Mój wujek pracował w firmie sprzedającej oprogramowanie. Jeśli się orientujesz, jeżeli ktoś jest cwany i oszukuje klientów to zarobi grube koksy.
  • Odpowiedz
@lookazh: To był tylko przykład. Prawo to prawo, a ludzie są potrzebni do jego wykonywania. I ty nadal nie rozumiesz. Masz infantylne pojęcie o tym co mogą w SM. Mogą odstąpić od wymierzenia mandatu, a tylko pouczyć. Wolą dać mandacik, bo później za to premia wpadnie.
  • Odpowiedz
@lookazh: Straż miejska mogłaby równie dobrze pilnować przejścia dla pieszych, które faktycznie jest niebezpieczne. Ale wolą iść na łatwiznę, ukryć się za słupem i czekać na ludzi na rondzie, gdzie światło zielone zapala się co kilka minut, mimo tego że częściej nic nie jedzie niż jedzie. Ta ich próżność właśnie jest irytująca.
  • Odpowiedz
@aj_waj: a co ci przeszkadza poczekać na tym przejściu? Zielone świeci się zawsze jak tramwaj stoi, więc zdążysz. Czasem wjeżdżają tam autobusy z poprzecznych ulic, których da się nie zauważyć. Jak chodziłem do stubazy, to dziesiątki razy byłem świadkiem sytuacji "o włos" (i kilka razy sytuacje "po") na przejściach obok pasażu idiotów, którzy sobie wesoło hasali w słuchawkach przez "malutkie" przejście na którym przecież wszystko widać - i lądowali centymetr
  • Odpowiedz
@aj_waj: te ich statystyki... dziś jak jechałem samochodem w #krakow to kisnąłem mocno, bo 3 radiowozy na sygnale mnie mijały i tak mówię do brata, pewnie ktoś w parku piwo pił i zgłoszenie było
w sumie niewiele więcej robią, mandat za czerwone albo piwo w parku/ nad Wisłą
  • Odpowiedz
@aj_waj: czerwone światła i palenie na przystanku (nawet jak ktoś stoi daleko, przy barierkach) to ich ulubione rozrywki, ale żeby się zająć tymi ścierwami co zapychają biletomaty żeby potem kasę wyjmować to nie.
  • Odpowiedz
Jeszcze dodam, że ona autentycznie mi powiedziała, że te światła są pod karetki, które przecież i tak mają bezwzględne pierwszeństwo w każdej sytuacji. To tylko czysto teoretyczne założenie, więc po tym też widzimy, że straż miejska obnosi się ze swoją władzą i ma ludzi za idiotów.
  • Odpowiedz