Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam pytanie #mechanika #mechanikasamochodowa #instalacjagazowa #lpg #golf2
znalazłem ogłoszenie
http://olx.pl/oferta/vw-golf-2-gaz-brc-1-8-CID5-IDaDTMT.html
tam jest co następuje

Samochód nie jeździ w paliwie, poprzedni właściciel najwyraźniej odłączył pompę paliwa.

czy to możliwe, że samochód jeździ tylko na gaz?
wydawało mi się, że benzyna potrzebna jest do odpalenia, (wtryski?) czy w tym jest jakiś kruczek o którym powinienem wiedzieć, bowiem jako laik pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją
docelowo auto ma być na kilka miesięcy- rok
  • 4
@Meinhard: auto moze byc niezle zajechane, ja tak mialem jak mi pompa paliwa padla w aucie ale to nic dobrego, odpalanie na zimnym jest tragiczne na gazie

(protip: mozna tow wymusic trzymajac przycisk gazu i przekrecajac kluczyk - wlacza sie wtedy tryb awaryjny)
@Meinhard: W starego typu instalacjach można było bezpośrednio z gazu odpalać po prostu ustawiając przełącznik na taki tryb. W sekwencjach, jeśli jest to włączone w komputerze, po przytrzymaniu przycisku od instalacji i przekręceniu klucza wchodzi w tryb awaryjny i można palić z gazu. Zależy od gazownika co ustawi w komputerze, kojarzy mi się że w niektórych instalacjach jest możliwość ograniczenia takiego odpalania do 20-30 razy, a niektóre mają to zablokowane.

Nie
@Meinhard: możliwe. Jak auto na być na krótko to bardzo bym nie zwracał uwagi (ofc trzeba wziąć ogólny stan pojazdu) ale na dłuższą metę reduktor będzie do regeneracji. Jak jest zimny to membrany są twarde, jak od razu zaczną pracować to się szybciej wyrabiają i są bardziej podatne na uszkodzenia.
Ja tak lanosem 1,5 roku jeździłem jak spaliłem pompę paliwa, ale w międzyczasie zmieniałem reduktor, bo coraz gorzej było z wolnymi