Wpis z mikrobloga

Panowie macie namiary na jakas normalna firme w Polsce gdzie mozna pospawac powazne rzeczy ? Myslalem aby jechac do WSO Ostruda spawac wagony.Proponuja 15 zl /h.Niewiele ale utrzymac sie da rade.Spawam 135 rury ,136 blachy,tig podstawa nierdzewki i elektroda pachwinki tez zrobie.Wczesniej robilem 2 lata na produkcji skrzyn,palet i innego syfu
http://www.wykop.pl/wpis/13019653/kto-jeszcze-jest-w-pracy-dzisiaj-praca/41092501/#comment-41092501
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #praca
  • 13
@Silvervend: za 15zł brutto z takimi umiejętnościami nikt Ci nie pójdzie [;
@luk-kos-92: 136 to ważna umiejętność, ponieważ kładziesz wymuszone, jak chcesz. Celuj w państwówki, ewentualnie jedź na rok czasu za granicę, zarobisz trochę, a wpis w CV będzie cenny po ewentualnym powrocie. Masz spore szanse, na pracę na platformie\stoczni, gdzie 136 jest wręcz wymagany.
@Silvervend: przy 160h miesięcznie jest to 2500zł, jeśli praca jest jednozmianowa z wolnymi weekendami, to oferta przyzwoita. Ja się spotykałem z ofertami pracy np. 7-15, 6-14 i wypłaty rzędu 2000-2500 netto. Dla kogoś początkującego, lub kogoś, komu nie chce się jeździć po delegacjach i tułać po budowach, czy wiertniach, oferta atrakcyjna. Często zdarzają się również wypłaty około 3000 netto, ale to już zależy, co się produkuje w danej firmie.
@Zielony34: To rozmawiamy w końcu o początkującym czy o kimś "z takimi umiejętnościami"? Bo ta pierwsza osoba zamiast na zarobki, powinna patrzeć na ilość spawania w godzinach pracy i możliwość przyuczenia po, z kolei ktoś, kto solidnie spawa choć jedną metodą, to 15zł netto jest słabą opcją na polskie warunki, nie mówiąc o zachodnich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Silvervend: Wierz mi, że czasami 15zł netto, nawet dla kogoś, kto spawa dobrze jedną metodą jest marzeniem. Mówię tutaj o biedniejszych regionach i mniejszych miejscowościach. Znam takich, co spawają 20 lat i mają 1700 netto. Takie życie.
@Silvervend: No wlasnie nie wiem.Dzwonilem do kolesia i szukalem informacji na temat stoczni w Holandii.Jak powiedzialem ze mam tylko 2 lata doswiadczenia to mnie zbyl i powiedzal ze minimalnie potrzebuje 5 lat.Nawet nie chcial na probki zaprosic.Wqurwia mnie to bo pracuje ze spawaczami co maja staz z 15 lat i spawaja gorzej odemnie.Taki to by zostal zaproszony a ja nie
@luk-kos-92: Pakuj się i wyjeżdżaj, najłatwiej do UK. Ja lecę we wrześniu na rozeznanie.

Kawalerka za 650 to chyba w piwnicy, kawalerki o znośnym standardzie trzeba realnie liczyć za 800-900zł. Jeśli jesteś kawalerem, to zaoszczędzić 700 miesięcznie, to sporo, nie każdy może sobie na taki luksus pozwolić.
Nie w piwnicy :) Ostroda to male miasteczko i cen z kosmosu poprostu nie maja.W UK jak masz papiery ze robiles na stocznich to pewnie ok 15 f/h dostaniesz.Sporo jest ofert od 8 do 10 f /h ale robi sie jakies ramki,krzeselka poprostu straszne nudy.Chata z 450f ,media,transport to zadnej rewelacji nie ma.Ja chcialbym zaczac robic konstrukcje a bez takiego doswiadczenia raczej nie mam co wyjezdzac