Wpis z mikrobloga

@qelser: u Panie miałem do tego oddzielny przedmiot w studbazie :) nie powiem Ci z głowy jak sie liczy ale najwiekszą wytrzymałość ma jak sie postawi na sztorc, przy małych obciążeniach nie ma znaczenia czy stawiasz na płasko czy na sztorc ale jak masz duże rozpiętości to stawiasz tak albo spawasz 2 ceowniki ze sobą tworząć dwuteownik
  • Odpowiedz
@Bochen88: @ungaged: @pawmie: pytam, bo jesteście zorientowani: czy odpowiedzi na tego typu i podobne pytania można uzyskać po przedmiocie typu "wytrzymalosc materialow" na studbaza?

czy jest do tego jakas fajna ksiazka z zadaniami dla treningu dla kogos kto jest inzynierem z zupelnie innej dziedziny, ale fizyke ma opanowana? coś takiego, żebym we własnym zakresie i dla własnej ciekawości mógł sobie przerobić :)
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: właśnie ten przedmiot to Wytrzymałość Materiałów, pierwszy etap to mechanika teoretyczna która wprowadza do Wytrzymałości, książek jest sporo ale to cholernie trudny przedmiot i nie wiem czy samemu ogarniesz bez wprowadzenia w temat. Sam miałem z tego warunek :P
  • Odpowiedz
@Bochen88: znam mechanikę teoretyczną od nieco innej strony, jestem fizykiem. natomiast z ciekawości chciałbym ogarnąć podejście czysto inżynierskie.

Nie ma spiny, wiec jak sobie nie poradzę, to najwyżej odpuszczę. Ale nie wiem zupełnie od czego zacząć, która z wielu książek o tej nazwie będzie odpowiednia dla świeżaka :)
  • Odpowiedz
@ZajetaLampka: dzięki. Wiem właśnie, że jest tego masakrycznie dużo i normalnie student wie pewnie, z których - wymaganych u niego - się korzysta. Ja nic nie mam podanego i dlatego pytam, bo może ktoś po prostu poda jakieś fajnie napisane książki. Dzięki, sprawdzę je :)
  • Odpowiedz