Wpis z mikrobloga

Teraz już wiem dlaczego ostatnio banki tak bardzo zainteresowały się technologią blockchain

Royal Bank of Scotland prześladuje informatyczny pech. Trzy lata temu RBS przeżył olbrzymią awarię. 6,5 mln Brytyjczyków przez kilka dni nie miało dostępu do swoich pieniędzy. Teraz instytucja przyznała się do „opóźnień” w przetwarzaniu płatności.

#btc #bitcoin #kryptowaluty #informatyka #banki #anglia #wielkabrytania #technologia #nowetechnologie #blockchain
Pobierz
źródło: comment_RNaAyH4EzAGqRgXsdV1hOx8l3619SZux.jpg
  • 9
Banki mają problem z archaicznymi systemami transakcyjnymi. W samym UK banki wydają ponad 3 MILIARDY FUNTÓW na aktualizację oprogramowania. Tymczasem Bank RBS nie jest w stanie przetwarzać zwykłych przelewów. Do soboty zapewniają, że przelewy dojdą...
Pracuje w firmie, która dostarcza soft do RBSa, nie jest jest on specjalnie archaiczny, blockchain pomóc to nie pomoże ale zaszkodzić też nie zaszkodzi. Nie masz pojecia jak skomlikowane jest przetwarzanie prostych przelewów :)
@snowboarder: Bez obrazy proszę ale muszę dodać, że mam teraz od niedawna konta w 3 różnych angielskich bankach i nie mogę uwierzyć jak archaiczny i niebezpieczny jest ich system. Nie mogę uwierzyć, że Wy (ludzie tacy jak Ty, programiści tego systemu) zapomnieliście, że jest XXI wiek. Straciłem przez Wasz system bardzo wiele nerwów, czasu i pieniędzy na połączenia z obsługą banku.
@Morfeus: Jeden z największych światowych banków zainteresowany technologią Bitcoina

Każdy z nas np. tu http://coincreator.net/ może stworzyć swój własny system bankowy o zasięgu nie tylko krajowym a światowym w kilka minut a oni mówią, że zajmie im to ok 5 lat.

Jeszcze raz niech mi ktoś powie, czy oni nie są archaiczni? Dinozaury na wyginięciu. Ja wiem jedno. Nie będę płakał po ich wyginięciu.
Pobierz
źródło: comment_6wKew8fBIhOeScOAOa3nGUjMWSwzbWx1.jpg
@pawlo74: Tak - ale być może zastosowanie blockchain w systemie bankowym nie jest takie proste jak w coincreator.net
bo przecież musi być ewidencja klientów - sposób i możliwość identyfikacji przez bank że to Ty przelałeś pieniądze a nie ktoś inny i wg mnie tutaj technicznie jest to na pewno dosyć skomplikowany temat. Nie wyobrażam sobie technologii blockchain w banku który nie wie kto ile posiada w banku swoich środków nawet w
@Morfeus: o czym ty mówisz? Opracowanie takiego systemu nie może być trudne ponieważ rązwiązania są już dawno opracowane i cały czas funkcjonują. Myślę tu o Coinbase albo Circle. Z wykorzystaniem przez banki też nie byłoby problemu ponieważ jeden z największych bank inwestycyjny już głęboko siedzi w Circle bo zainwestował 50 milionów dolarów.