Wpis z mikrobloga

Mirki niedługo wybieram się na dość nietypowe wakacje zamiast plaży gór luksusów nieco bardziej odmienny rodzaj wypoczynku, bardziej aktywniejszy 8 dniowy spływ kajakowy, http://www.splywy.pl/splywy-kajakowe/splyw-krutynia-program/
w związku z tym chciałbym się zapytać co warto wziąć ze sobą bo szczerze powiem ostatnio pod namiotem to ja spałem jak dzieckiem byłem, warunki dość nietypowe mam nadzieję, że odnajdę się w terenie heh #turystyka #kajaki #kajak #urlop #wypoczynek #survival #beargrylls
  • 32
@ixyz: Dużo fragmentów płynie się rzeką z prądem więc spoko. Ja jestem totalnym laikiem, pierwszy raz byłem na spływie i bez problemów robiłem te podwójne etapy po 35-40 km. 20 km dziennie to lajcik.
@pavulon78: o a powiedz mi jeszcze ty tez byłeś na takim 8 dniowym spływie ? Te rzeki jakieś głębokie ? Okoliczności przyrody rozumiem Że fajne ?
@ixyz: No właśnie też płynęliśmy Krutynią tak samo jak Ty. Od soboty do soboty. Rzeki różne. Już na samym początku za Sorkwitami była taka że miejscami miała tylko 10-20 cm głębokości i trzeba było wysiadać z kajaka i kawałek go prowadzić. Generalnie pełna różnorodność. Od małych wąskich rzeczek, po duże wielkie jeziora. Aż Ci zazdroszczę że tam płyniesz.
@pavulon78: kurczę jak dotychczas podchodziłem do tego ze jadę bo jadę to teraz jak mi zacząłeś zachwalać to aż doczekać się nie moge spływy jak spływy ale te noclegi pod namiotem mnie trochę przerażają, a powiedz mi jak to w twoim przypadku z wyżywieniem wyglada ? Nagraliście ile wejdzie czy zaopatruwaliscie się na postojach ?
@ixyz: Ten spływ organizowaliśmy sobie sami z grupą znajomych (ok. 15 osób). Pamiętam ze żarcie w 100% we własnym zakresie i jak trafiałsię postój w pobliżu jakiejś miejscowości to trzeba było robić spore zapasy bo po drodze nie było łatwo o sklepy. Możliwe że Wy jak macie to organizowane przez jakaś firmę zajmująca się tym, to postoje i biwaki macie zaplanowane w bardziej cywilizowanych miejscach niż my. Zresztą z tym zarciem
@lucesar: prosiłeś o relację więc napiszę co nie co.... dodatkowo zawołam może @pavulon78: @cyberyna

Więc tak do podstawowych rzeczy jakie należy mieć na takim wypadzie należą namiot (jeżeli ktoś nie posiada a jedzie tak jak ja na taki wypad zorganizowany zawsze możne wypożyczyć), butle gazowe też można wypożyczyć, należy też mieć śpiwór oczywiście, jakąś karimatę, Dobrze wziąć poduszkę (ja nie miałem i pod głowę dawałem sobie pokrowiec od śpiworu wypełniony
Mirki niedługo wybieram się na dość nietypowe wakacje zamiast plaży gór luksusów nieco bardziej odmienny rodzaj wypoczynku, bardziej aktywniejszy 8 dniowy spływ kajakowy, http://www.splywy.pl/splywy-kajakowe/splyw-krutynia-program/

w związku z tym chciałbym się zapytać co warto wziąć ze sobą bo szczerze powiem ostatnio pod namiotem to ja spałem jak dzieckiem byłem, warunki dość nietypowe mam nadzieję, że odnajdę się w terenie heh


@ixyz: I co przeżyłeś ten spływ?
@mpetrumnigrum Heh, a mi przypomniałeś po takim czasie miło się wraca do tamtych chwil, Pewnie, że przeżyłem, super sprawa polecam, jak masz jakieś konkretne pytania czego nie było w moim poście pytaj ;-)
Heh, a mi przypomniałeś po takim czasie miło się wraca do tamtych chwil, Pewnie, że przeżyłem, super sprawa polecam, jak masz jakieś konkretne pytania czego nie było w moim poście pytaj ;-)


@ixyz: Czy w dolnym biegu rzeki OB należy bać się niedźwiedzi?
Jakie miasto byś polecał na rzece OB do zakończenia spływu?
Ale miasto z w miarę dobra komunikacją ze stolicą tego kraju no i jak najdalej wysunięte na północ.
@mpetrumnigrum tak, należy zachować należytą ostrożność , osobiście dwa razy natknąłem się, z racji sporej odległości udało mi się odpłynąć.
Miasta bym w ogóle na zakończenie nie polecał, skończ w buszu i zamów sobie transport.
;-)