Wpis z mikrobloga

@MarianoaItaliano: ale dlaczego, w katolickim kraju, katolicy mogą chyba sobie wybrać na prezydenta kogo chcą. Ludzie wiedzieli jaką postawę reprezentuje Duda, gdyby pewnie był ateistą wywracającym się po pijaku na grobach pomordowanych polaków jak Kwaśniewski pewnie nie został by wybrany.
Dlaczego większość ma być pod butem mniejszości?
Daj ludziom decydować o sobie i swoim państwie.
@LowcaAndroidow: Nadal uważam że trzeba rozdzielić państwo od kościoła, to nie średniowiecze żeby biskup zasiadał u doradców króla. Po za tym nie jestem pewien czy 100% Polski to katolicy i ile osób jest tak gorliwymi katolikami jak Duda, co chodzi do kościoła na każdą niedzielę i święto.

Żeby nie było - katolicyzm jako religia i część polskiej kultury i tradycji mi w ogóle nie przeszkadza, jest jednym z elementów dzięki którym
@LowcaAndroidow: Owszem, jest - bo społeczeństwo decyduje co chce.

Tylko że Duda pełni funkcje reprezentacyjne na całym świecie, i jest prezydentem wszystkich Polaków, i tych co chodzą do kościoła, i do tych co nie chodzą - dlatego dla dobra Polski powinien zachować dla siebie te nadzwyczaj przyjazne stosunki z kościołem w Polsce. Może to zaszkodzić naszym interesom w państwach o innej tradycji czy religii.

Albo jest jeszcze jedna teoria, której nie
@MarianoaItaliano: depesza gratulacyjna od Merkel
Szanowny Panie,
Gratuluję Panu serdecznie z okazji wyboru na prezydenta Polski. Niemiecko-polskie stosunki są dzisiaj, 70 lat po zakończeniu wojny, tak przyjazne i pełne zaufania jak chyba nigdy przedtem. Jesteśmy partnerami w Unii Europejskiej i NATO, razem pracujemy nad umocnieniem europejskich, pokojowych porządków i rozwiązaniem kryzysu ukraińskiego. To, że my dzisiaj ściśle obok siebie stoimy, zawdzięczamy gotowości pańskiego kraju do wyciągnięcia ręki ku pojednaniu i partnerstwa