Wpis z mikrobloga

z importem będzie ciężko, większość lekkich klientów korzysta z kluczy generowanych na podstawie seeda.


@list86: nie no, to chyba cala idea BTC sie opiera na tym, ze mam swoje klucze i na tej podstawie udowadniam, ze ja to ja i te bitcoiny sa moje :/ Ale pomysl z przelewem niezly.
@M4ks: możesz, przesyłając je :P

i tak jak zrobisz jakikolwiek przelew to (domyślnie) reszta poleci na change address i ten adres będziesz mógł ignorować i nie używać w przyszłości (no chyba że tam zbierasz dotacje itd i ludzie ciągle tam wrzucają, to co jakiś czas z niego przelewasz co masz)
@list86: dobra, to nie rozumiem jak to dziala w takim razie wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkie BTC sa publicznie znane, wiadomo, jaki adres je posiada. Ale jedynie osoba, ktora ma klucz prywatny moze je przelewac - coby sie kryptograficnzie zgadzalo, tak?
@M4ks: właśnie tym, ale jest to format odczytywany przez bitcoin core. "Lekkie" portfele używają innego systemu generowania adresów, masz jakiś seed początkowy i każdy adres/klucz generowany jest na jego podstawie. Zamiast zapisywać każdą parę adres/klucz, tam masz po prostu ich obliczanie na podstawie seeda oraz tego który z kolei klucz chcesz użyć. Ma to tę zaletę, że mając seed masz dostęp do wszystkich przeszłych, obecnych i przyszłych adresów jakie kiedykolwiek na
@M4ks: ale ja tak naprawdę nie rozumiem pytania i problemu :P

Masz program, on wie ile kluczy wykorzystał i pokaże wszystkie do tego momentu + kilkanaście ... oraz ich stan
@M4ks: możesz w multibicie możesz używać jednego adresu. Sprawdź na stronie multibita format, stwórz plik, załóż portfel i zaimportuj. Robiąc przelew płacisz za niego to absurd żeby płacić za nic, bo transakcji handlowej żadnej nie zrobiłeś. Mało bo mało ale płacisz. Sądzę że electrum też na to pozwala zaimportować pojedyncze klucze.
@list86 nikt nie musi korzystać z deterministycznych walletow. Żadnego zysku bezpieczeństwa nie ma. Jedynie bałagan i przywiązanie do jednego softu.