Wpis z mikrobloga

@kiera1:

Po pierwsze to go nie głaszcz gdy się boi - pomyśli, że jego zachowanie jest prawidłowe.
Przede wszystkim to postaraj się odwrócic jego uwagę. Zabawiaj go, ucz sztuczek, rzucaj piłkę - cokolwiek. Gdy zagrzmi, a pies się nie przestraszy - to wtedy nagradzaj obficie.

Jeżeli pies ma jakieś swoje miejsce, gdzie ucieka podczas burzy, to urządź mu je jakoś przytulniej i tam zaczynaj (małymi krokami) oswajanie/odwracanie uwagi. Pamiętaj chwalić tylko
  • Odpowiedz
@kiera1: raczej to nie podziala w druga strone ale moj pies nie bal sie fajerwerkow dopoki nie zaczal mieszkac z psem ktory panicznie sie ich boi. Widocznie doszedl do wniosku ze starszy pies moze miec racje. Tragedii nie ma, kiedy wyjde z nim na spacer w sylwestra, zapomina o wszystkim. Moglbys rzucac granatami i ma #!$%@? ale w domu zaczyna sie stresowac.
Moze gdybys przyprowadzil kilka psow ktore sie burzy nie
  • Odpowiedz
@NYCBronx: Nie wiem czy spacery w burze to dobry pomysł. Jeśli zbyt mocno panikuje to się może zerwać ze smyczy i uciec. Nie wiem na jakim etapie jest pies.

Z drugiej strony jeśli nie boi się panicznie, a lubi spacery, to nadchodzące burze może zacząć traktować jako zapowiedź spaceru - i wtedy nie ma przebacz, trzeba będzie chodzić :d - i tu pojawia się drugie pytanie - czy właściciel lubi spacerować
  • Odpowiedz
@Bieniuraper: trzeba kupic dobre szelki i dobra smycz. Nie wiem jak mozna kupic cos czego nie jestesmy w 100% pewni i ryzykowac na kazdym spacerze. Bo na przyklad wyskoczy z lasu zajac/sarna/dzik i po psie.
Masz racje niektore psy boja sie panicznie ale ten strachliwy ktorego mamy wydaje mi sie ze na spacer to by sie skusil. Nie probowalem jeszcze poprostu pozwalamy mu trzasc sie pod lozkiem, na stare lata juz
  • Odpowiedz