Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje jakiegoś eksperta PHP, najlepiej takiego, który ogarnia darmowy szablon sklepu Opencart. Generalnie zaczynam powoli stawiać sklep, a nie mam o tym zbyt wielkiego pojęcia i potrzebuje kogoś, kto by mi dodał do niego trochę funkcjonalności (a nawet podpowiedział o jakich funkcjonalnościach nie pomyślałem). Są niby jakieś tam rozszerzenia do zakupienia, ale z moim poziomem wiedzy, albo ich nie zainstaluje, albo kupię jakieś gówno. Jak ktoś ma chęć się tym zająć bardziej poważnie to nie wykluczam całego zlecenia+ewentualnego wsparcia w przyszłości.
#oswiadczenie #cebuladeals #programowanie #php #pomocy
  • 20
@tatarysh: Myślałem, czytałem nawet jakąś recenzję różnych opcji, i Prestashop oraz OpenCart były tam podane jako najlepsze opcje. Generalnie to Opencart też ma od pyty płatnych wtyczek, więc skoro stoi już Open, to chyba nie ma sensu zmieniać.
@tatarysh: Tak jak napisałem, nie specjalnie to ogarniam, ale jak tak sobie wszedłem na ich stronę, to w sumie wygląda dobrze. Pomyślę o tym, na pewno w takim razie. A co do braku zarządzania grupowego to akurat prawda, bez tych dodatkowych wtyczek jest goło i niewesoło. Edit: Minusem jest to, że jakbym chciał własny projekt to już nie wygląda tak różowo, cena może nie jest bardzo wysoka ale odrobinę przekracza mój
@Kellanved: w mojej firmie jesteśmy aktualnie podczas wyboru skryptu sklepu. Do tej pory korzystaliśmy z cstore zakupionego na własność, odradzam - kod pisany chyba przez licealistów, $_GLOBALS na każdym kroku, dosłownie katorga.
Pasował nam shoper, niestety nasz integrator hurtowni nie da się podpiąć w wersji abonamentowej, tylko trzeba wykupić na własność - więc jakiekolwiek zmiany w allegro czy w innych pierdołach trzeba samemu modyfikować lub wykupić aktualizacje.
Więc zostaje nam Prestashop
@Kellanved - sam na co dzień pracuje z #prestashop ale niestety to nie jest rozwiązanie dobre dla kogoś kto ma dość mały budżet i dopiero zaczyna, często lepiej wybrać rozwiązanie pudełkowe gdzie masz wszystko na tacy, integracje etc. zobaczysz czy sklep Ci "wypali", zobaczysz jak to działa i dzięki doświadczeniu z zamkniętym oprogramowaniem będziesz dokładnie wiedział czego Ci trzeba w następnej jego wersji, a co do migracji... nie jest to wcale tak
@krypod: Wygląda na to, że chyba będę musiał spróbować z Shoperem, ostatecznie te ich skórki nie są takie złe, więc na pierwszy sklep wydaje się to dobrym rozwiązaniem. W między czasie na boku pokombinuje z tym opencartem i może coś z tego będzie.
@Kellanved: postaraj się jednak spojrzeć na PrestaShop, to jest najszybciej rozwijający się soft obecnie, inwestorzy ich lubią, developerzy ostro pracują nad kolejnymi wersjami, a i w Polsce co raz bardziej popularne i pojawia się co raz więcej integracji, opencart jednak jest mniej popularny co powoduje, że jest większe ryzyko, że nie znajdziesz tego czego potrzebujesz lub kogoś kto może to wykonać :)
@krypod:
@tatarysh: No jak druga osoba mi mówi, że jest lepiej to chyba faktycznie się przyjrzę raz jeszcze. Czy w takim razie w wolnej chwili, możecie polecić mi jakieś konkretne wtyczki, czy dać generalnie jakieś rady, aby mój sklep miał podobne funkcjonalności co np: Do biznesu pl ? Bo jak rozumiem wygląd to tylko zakup gotowego layoutu, który mi pasuje i ewentualnie jego późniejsza samodzielna modyfikacja (tu już wkroczy ktoś
@Kellanved: jeśli chodzi o szablony to może zainteresuje Ciebie coś z mojej oferty :)
http://themeforest.net/user/prestahome/portfolio

Jeśli chodzi o dostosowanie do polskich warunków, są darmowe moduły dla PayU, DPD, Paczkomaty, UPS, jest moduł wyświetlający informacje o cookies za darmo itd.

Ogólnie jeśli chodzi o #prestashop to naprawdę warto odwiedzić to forum: https://www.prestashop.com/forums/forum/227-polskie-forum/

jeśli nie chcesz inwestować dużo gotówki to zainwestuj trochę czasu i sprawdź kilka stron dyskusji, pada tam odpowiedź na naprawdę
@DOgi: kazali nam wykupić skrypt na własność i tyle.
@Kellanved: tak jak pisał @krypod musisz ogarnąć wtyczki do swoich warunków. Na shoperze masz wszystko z tego co widziałem. Pomyśl od razu o domenie, domena to podstawa sukcesu - musi być prosta i łatwa do zapamiętania. Nie próbuj nawet brać czegoś podobnie brzmiącego do allegro czy innych sklepów.

Co do samych wtyczek PayU lub Transferuj (patrz gdzie niższe prowizje ja wybrałem
@tatarysh: Stary dzięki. Shoper jest wszystkim czego potrzebowałem, nie drogi, edycja nie jest skomplikowana aż tak bardzo, nawet dla laika i wydaje się, że to strzał w dziesiątkę. Tak informacyjnie. Nie ma to jak Mirkowa pomoc :).