Wpis z mikrobloga

Dobra, a teraz już na poważnie xD

Właśnie wróciłem od protetyka, trochę się musiał pomęczyć z lejem bo nie chciał kikut wejść, ale po kilku poprawkach w końcu się udało i postawiłem pierwsze kroki!!! Niestety stare nawyki krzywego chodzenia spowodowane utratą 2 palców 4 lata temu wciąż dają o sobie znać i będę musiał nad tym popracować.

Chodzi się na razie dziwnie ale od razu czuć, że dużo lepiej niż w Iwalku (no i po schodach można wchodzić naprzemiennie!). Przede mną nauka chodzenia na nowo więc będzie zabawnie :)

Żeby stopa pasowała muszę nosić w lewym bucie wkładkę (proteza jest najniższa jaka może być w tym wariancie) ale w leju ostatecznym powinno być więcej miejsca + kikut trochę schudnie i mam nadzieję, że będzie git.

Zdjęcie całej protezy

Zbliżenie na dół

#atencyjnykikut #jodachorujealesmieszkuje #jodawracadozdrowia
MiszczJoda - Dobra, a teraz już na poważnie xD 

Właśnie wróciłem od protetyka, tro...

źródło: comment_XRrvkY2YVufG0o84jqmgb4HedW6LawBy.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kosztowało niecałe 50k i odliczając dofinansowanie NFZ (4,5k zł) to tyle się uzbierało


@MiszczJoda: A wytłumacz jeszcze, więcej hajsy wydane na protezę = ??? I co mogłaby mieć lepsze? ;)
  • Odpowiedz
@IreuN: Z tej firmy, przy moich oczekiwaniach nie ma nic lepszego, gdyby było coś lepszego to bym robił :)

Mam świetną stopę, która spokojnie ogarnie wysoką aktywność, w której są zastosowane przydatne technologie. Do tego chyba najlepszy możliwy system trzymania protezy czyli podciśnienie. Gdybym nie miał kolana to byłoby sporo drożej, a przy podudziu to masz tylko stopę i lej.
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: a po co ta cała nakładka imitująca stopę? nie wygodniej zostawić tak jak mają ci niepełnosprawni biegacze? minus jest taki, że przykuwa uwagę, ale plus jest większy - nie musisz się każdemu tłumaczyć że nie masz kawałka nogi bo sami zauważą.
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: bardziej mi chodziło o to właśnie dlaczego nie zdecydowałeś się na protezę bez buta. ale skoro mówisz, że to są biegowe a nie zwykłe to rozumiem.
  • Odpowiedz
@mrslug: Aha, napisałeś "zostawić" czyli myślałem, że używać tej mojej bez buta. Biegowe to po prostu kawał wygiętego włókna węglowego służący tylko do tego aby oddać jak najwięcej energii, z tego względu taka proteza musi być dłuższa niż Twoja druga noga i przy codziennym użytkowaniu się nie sprawdza :)
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: widzę, te "ekstremalne" są dłuższe i bardziej zgięte. a czy przypadkiem nie ma tam jakiejś do codziennego użytku, której można używać bez dodatkowych osłon typu but? czyli goła proteza na gołej ziemi?

do czego dążę, to że ludzie są bardziej zszokowani jak dowiadują się po jakimś czasie niż gdyby od razu wiedzieli z czym mają do czynienia.
ale co ja tam wiem, nigdy nie miałem u------j nogi :D
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: mirko już przyzwyczaiłeś i nikogo to nie dziwi. no ale spotykasz kogoś to głupio zacząć rozmowę od "cześć jestem joda i nie mam nogi". a jak dowie się 10 minut później doznaje szoku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a mając gołą protezę nie musisz nic tłumaczyć.
  • Odpowiedz
@mrslug: Nie widziałem żadnej takiej, wydaje mi się, że zszokowanie kilku osób jest lepsze niż chodzenie po ulicy i skupianie na sobie wzroku ludzi bo masz protezę zamiast nogi :) Jak ktoś ma wiedzieć, że nie masz nogi to mu o tym mówisz więc myślę, że to bardziej sprawa komfortu.

Mi to tam osobiście nie przeszkadza, ale niektórzy na przykład rezygnują z noszenia, krótkich spodenek żeby nie przyciągać wzroku nieznanych
  • Odpowiedz