Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, ekspresowy kurs napełniania kapsułek #tassimo

Bieremy zużytą kapsułkę i wycinamy nożykiem do tapet otwór o średnicy ~11mm. [1]
Kupujemy sobie zamkniętą przelotkę, która służyć będzie jako uszczelka (np. taka http://allegro.pl/przelotka-gumowa-zamknieta-i5417898612.html). Docinamy przelotkę, żeby dopasować do rozmiarów otworu. [2]
Sypiemy kawę (polecam zestaw 3 lejków z tesco i użycie najmniejszego), zatykamy przelotką, parzymy, pijemy, płuczemy kapsułkę.
Czasem przy parzeniu odrobinę przecieka - kwestia dokładności w wycięciu otworu i przycięciu przelotki.
Mleko najlepiej napełniać strzykawką i igłą (grubą!). Należy ją wbić w miejsce oznaczone na zdjęciu. [3]

Wołam @wonzki @szczesliwa_patelnia @robert83

#sekretykuzniara
BostonGeorge - Dobra Mirki, ekspresowy kurs napełniania kapsułek #tassimo

Bieremy ...

źródło: comment_hbooah69o1VmtK8HMT5HcB1uLvJ9gj2R.jpg

Pobierz
  • 8
@BostonGeorge: Dobry opis, doszedłem do podobnych wniosków po szukaniach w internetach. Zastanawia mnie jeszcze oferta na all - czy koleś sprzedaje takie przerobione czy może są to inne odlewy, np otwierane od góry - było by mnie zabawy z napełnianiem.

Próbowałeś tak robić kawę? Zastanawia mnie, czy nie lepszym pomysłem byłoby używanie dużych kapsułek też na kawę - czy jednak musi być ona szczelnie upchana.