Wpis z mikrobloga

Myślę, że go nie wyprzedzi, ponieważ to nie jest fachowe głosowanie. Gdyby było fachowe, jak najbardziej miałby na to szanse i o tym napisałem. Oto bilans obu piłkarzy w 2015 roku.

Neymar: 25 goli, 7 asyst, 3 trofea.
Ronaldo: 29 goli, 10 asyst, 0 trofeów.

Neymar strzelał gole w półfinale Ligi Mistrzów, w finale Ligi Mistrzów, w półfinale Pucharu Króla. Wygrał wszystko, co miał do wygrania. Ronaldo nie strzelił karnego być może
@Krzysztof_Stanowski: Masz trochę racji, ale jednak jakby nie było głosowanie na ZP to głosowanie na najlepszych piłkarzy. A Ronaldo bez najmniejszych wątpliwości jest lepszy niż Neymar.
Gdyby to statystyki decydowały kto dostanie ZP to nie byłoby w ogóle głosowania, bo wszystko można by rozstrzygnąć za pomocą kalkulatora.

Chociaż owszem Copa America mogłoby mocno pomóc Neymarowi.
@Krzysztof_Stanowski: Ale nie zapominajmy, że dopiero minęła połowa 2015 roku. Faktycznie Ronaldo na początku roku miał gorszy okres, ale jeśli taki spadek formy nie powtórzy się u niego w pierwszej połowie następnego sezonu to nie będzie tych "najmniejszych wątpliwości" ;)
Więc w sumie to wszystko zależy od Copa America i formy obu zawodników (a także ich klubów) w drugiej połowie 2015. Czyli dwóch zmiennych których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
@Sebeq92: Przecież @Krzysztof_Stanowski napisał w swoim tekście, że o wszystkim zadecydują najbliższe miesiące. Jeżeli spojrzymy na grę Ronaldo od początku tego roku, to na aktualny moment nie można go nazwać lepszym od Neymara. Ja się wstrzymam z ostatecznym osądem do grudnia i radzę każdemu to zrobić. :)
@Krzysztof_Stanowski: Stosując tę samą logikę - w tamtym roku możnaby Neymara zastąpić Bale'm (gole w finałach PK i LM) i próbować udowadniać, że miał lepszy sezon niz Messi i dlatego powinien być przed Argentyńczykiem (lub że zbliża się). Jakoś nie pamiętam, by kibice Realu nawet się o tym zająkneli, ciekawe czemu? :)
ZP przestała być konkursem dla najlepszego piłkarza w danym sezonie od roku 2010, gdy Messi dostał ZP kosztem Sneijdera
@merengue: Mnie się wydaje, że masz wyraźne problemy z przyswajaniem całości argumentów i dobierasz sobie na wyrywki ich fragmenty, a potem polemizujesz. Bale’a nikt nie widział w czołówce z prostego powodu - nie był aż tak dobry. Jeśli widzisz statystyki Neymara, to są one zbliżone do statystyk Ronaldo. Natomiast statystyki Bale’a nigdy nie były zbliżone do statystyk Messiego. O ile nie pomyliłem się w liczeniu, to Bale w 2014 zdobył 23
Napisałem też w tekście, że jeśli zagra wybitny turniej Copa America, to może w głosowaniu prześcignąć Ronaldo. Ty to wyśmiałeś, ale niestety wciąż nie wiadomo dlaczego.


@Krzysztof_Stanowski: Z bardzo prostego powodu - Copa America nigdy (jeżeli tak było, pls wyprowadź mnie z błędu) nie decydowała o tym, że ktos dostał się do top3 ZP (nawet tej przed połączeniem nagród). Wystarczająco jasno wyjaśnione?

Sneijder zawsze miał ten wielki problem, że ani przez
@merengue:

1. To wyjątkowo idiotyczne „wyjaśnienie". Co to znaczy, że nigdy nie decydowała? Wedle nowych reguł ZP przyznawana jest od 2010 roku, a od tamtego czasu odbył się zaledwie jeden turniej Copa America. To, że akurat wtedy nikt z Ameryki Południowej nie dostał się na podium, nie oznacza, że CA nie miała znaczenia przy głosowaniu. Np. Diego Forlan (triumfator) zajął wówczas piąte miejsce w plebiscycie ZP.

W plebiscycie głosują przedstawiciele wszystkich
@Krzysztof_Stanowski: Czyli przyznajesz, że jest to konkurs popularności i mimo to obstajesz, że ktoś może rozdzielić kondominium portugalsko-argentyńskie?
Co do samych statystyk Neymara - wzrost w tym roku wynika IMO jednak bardziej z tego, że Messi osiągnął taki poziom gdzie i Legię byłby w stanie doprowadzić do finału LM (rozgrywa, cofa się, asystuje, drybluje, strzela, brakuje by jeszcze karne zaczął bronić) niż z tego, że Ney wskoczył na jakiś wyższy poziom.