Wpis z mikrobloga

#emigracja #irlandia #dublin

Hej Mireczki i Mirabelki, chciałbym z 2 znajomymi gdzieś w październiku wyemigrować do Dublina w celach zarobkowych (gdzieś tak na rok, może dłużej), słyszałem jednak, że ciężko w tym okresie znaleźć pracę. I tutaj moje pytanie czy to prawda? Szukać mamy zamiar przez polskie agencje, irlandzkie agencje i prywatne ogłoszenia w internecie, obojętnie jaka praca na początek może być, później znajdzie się coś lepszego. Mamy znajomego który już tam mieszka, ale u niego raczej pracy nie będzie. Docelowo ma się do nas wprowadzić i pomóc ze znalezieniem mieszkania więc mieszkalibyśmy w 4 osoby, zakładamy że max 300-350 euro wyjdzie nam na mieszkanie od osoby. Chcielibyśmy już wszystko w Polsce sobie załatwić przed odlotem, nie wiem tylko czy jest sens w tym okresie.

Dzięki za pomoc!
  • 10
@Schwarzenberger:

A co potraficie? Z pracą nie jest teraz super kolorowo, ale się poprawia, więc pewnie "coś" się zwykle znajdzie. Rzecz w tym, że koszty życia w Dublinie są absurdalnie wysokie i pensje za nimi nie nadążają.

Co do mieszkanie - tzn. planujecie wynająć 2 bedroom i mieszkać po 2 w pokoju? W takim wypadku podany przedział jest realny, o ile mówisz o samym wynajmie, bez rachunków (policz bardzo pi razy
@Regis86: Ja ze znajomym pracowałem jako promotor, tzn. sprzedawaliśmy w dużym markecie telefony, tablety itp konkretnej marki + jakieś prace na magazynach itp. a trzeci znajomy jest po technikum gastronomicznym i miał praktyki w różnych knajpach. Nie zależy nam na jakiejś konkretnej pracy, na początek to może być obojętnie co, nie będziemy wybrzydzać. Język nie powinien być problemem. Docelowo chcemy jechać do Blanchardstown. Znajomy mieszka w 4 osoby i dom wynajmują
Niedawno wyprowadziłem sie z Blancha.. musze powiedzieć ze polubilem ta miejscowke i czasami za nia tęsknię ^_^;
P.S.
A swoja drogą to masakra z ta Polska... codziennie ktos nowy pyta o cos w Irlandii bo postanowil opuścić kraj.. jeszcze troche i tam naprawdę nikogo nie bedzie :(
@Schwarzenberger: Coraz mniej nieruchomosci na rynku pod wynajem a co za tym idzie ceny wyzsze. Jak znajoma wynajela dom jakis czas temu to moze landlord nie podbiosl az tak czynszu. Polecam daft.ie w celu rozeznania cenowego. Jezeli nie chcecie wybrzydzac to szukaj na jobs.ie, irishjobs.ie... Ja mimo wszystko napislabym silne CV i celowala wyzej niz "byle co";)))
@CiepleWino: Dzięki za te strony, daft.ie od znajomego już mam ale resztę którą podałaś solidnie przejrzę :D Ogólnie plan mamy taki, żeby "byle jaką" pracę mieć jako punkt zaczepienia przez pierwsze powiedzmy 3 miesiące i w międzyczasie wysyłać CV pod jakieś konkretniejsze rzeczy
@Schwarzenberger: spoko ze szukasz juz teraz pracy ale jeśli chcesz pracować gdziekolwiek czytaj magazyny, fabryki, ogolnie gdzie nie trzeba większych kwalifikacji, gdzie każdy nadaje sie do tej pracy to uwierz mi ze bedą Cie chcieli na juz, nie od października.
Wiem ze lipa ale lepiej troche przyoszczedz kasy w Pl bo gdybys tak szybko pracy nie znalazł żebyś miał za co żyć w dublinie a jak tylko tu bedziesz to zaraz