Wpis z mikrobloga

@Hubstein: Duzo masz tych byczkow cumplu? Pytam, bo moj #rozowypasek jest ze wsi, ale w sumie tylko jej babcia ma tam jakieś pojedyncze sztuki byczkow. No i ogólnie rozowy stwierdzil, ze z takiego jednego byka to moze byc calkiem spoko zysk. Jak to wyglada u Ciebie? Jak duza hodowla?
@Bobokkk: z mlodymi ok 60 sztuk plus buhaj, bylo oczywiscie miesne a nie mleczne. W zaleznosci od rasy, plci i kupca mozesz uzyskac srednio cene 8 do 12 za kilo przy byczku wazacym ok 300kg-400kg (ciezko mi cokolwiek powiedziec konkretnie bo jest ogromnie duzo zmiennych) Najlepiej sprzedawac takie do 9 miesiecy bo jest to okres najszybszego przyrost masy przy stosunkowo malych kosztach ale tak tu teraz Ci niewiele powiem. Kupcy z
@Hubstein: Dzięki za garstkę informacji :) Ogólnie, to kiedyś temat wydawał mi się kosmicznie abstrakcyjny, ale jak tak ostatnio myślałem, to może być całkiem ciekawe zajęcie :D Nie byłem nigdy pasjonatem zwierząt, rolnictwa i ogólnie entuzjastą wiejskiego życia, ale jak się głębiej człowiek zastanowi, to ten rynek jest chyba tak duży, że można coś popróbować. Kurde, fajnie byłoby być takim kowbojem!

A masz kunia? ( ͡° ͜ʖ ͡°