Wpis z mikrobloga

Mirki szukam zajęcia na długie letnie wieczory.

Jako że żadna firma nie będzie traktowała kogoś takiego jak ja na poważnie pisze tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uczę się w Technikum informatycznym, nie chce być w wakacje dostawcą pizzy za 5 zł na godzine :D Od dawien dawna interesuje się szeroko zakrojoną tematyką komputerów ale głównie skupiałem się na temacie stron internetowych i sieci.
HTML, CSS, JS, MYSQL i PHP mogę zastosować praktycznie na stronie internetowej, jak skończyły mi się tuturiale zacząłem się uczyć laravela.

Tak więc moje pytanie - czy jakiś dobroduszny mireczek z okolic #slask #katowice nie chciałby ambitnego chłopaka na wakacje albo na dłużej?

  • 43
@paulusapis: Durne? Od ~2miesięcy próbuje znaleźć jakiś staż/praktyki w webdev. Zero odzewu. Wyprzedzając pytanie. Tak mam próbki swoich projektów na GitHubie. Nawet gówno certyfikaty zrobiłem z nudów.
Rzuciłem studia po drugim roku.

Tymczasem kumpela której dużo pomagałem w pisaniu programów na zaliczenie na studia dostaje się na staż za 2200zł nie mając zielonego pojęcia co to system kontroli wersji. Takich historii znam od cholery gdzie ludzie dostają chociaż szanse na rozmowie
@rskk: no z tym papierkiem to do*ebałeś, jak w procesie rekrutacji stawiają warunek papierka z uczelni to szkoda czasu i nerwów na rekrutację, o pracy już nie wspomnę

@pmichallo98: linkedin oraz goldenline... ja mam tylko na goldenline i również kilka ofert na tydzień się pojawia

zapytam byłego szefa czy nadal kogoś szuka
@paulusapis: Tu nie chodzi o to kto pyta. Po prostu jak masz w papierkach ukończoną uczelnie wyższą to przepychają twoje CV dalej i dostajesz zaproszenie na rozmowę.
@Skibil: początkujący = brak doświadczenia, oczywistym jest że jak szuka się pracownika to patrzymy na doświadczenie
na szczęście w developingu zdobycie doświadczenia nie wiąże się z jakimiś kosztami, bo wystarczy siedzieć i robić, próbować, sprawdzać (nie musisz tak jak inni kupować materiałów, jeździć po kraju itp)
@Bleck: Co nie zmienia faktu, że osobiście będąc początkującym, bez komercyjnego doświadczenia dostałem od kopa pracę w Chorzowie, a później nie miałem problemu ze znalezieniem czegoś w Gliwicach. W Katowicach miałem aż 1 rozmowę kwalifikacyjną. Reszta zainteresowanych nawet się nie odezwała.
@Skibil: więc swoje stwierdzenie oparłeś jedynie na swoim doświadczeniu?
No to ja opierając się na doświadczeniu swoim i znajomego powiem że w Polsce gówno jest (chyba że po znajomości) - od razu szukajcie za granicą. Dlaczego? Bo pierwszą pracę w webdevie dostaliśmy u szwagra tego znajomego, a po niedługim czasie ja dostałem pracę w firmie z Chicago.
@Bleck: W firmie nie pracuję sam, większość ma podobne zdanie. Mam też znajomych którzy pracują w .Necie i PHP - jeden i drugi zaczynali w Gliwicach. A żeby nie było - cała nasza trójka do Gliwic ma dalej niż do Kato, więc byłoby fajnie robić w stolicy województwa, ale... cóż.
@Bleck: No ja nie mogę znaleźć nic w Krakowie ale za to już z konkretem odezwała się do mnie jedna firma z Londynu. Goście po jednej rozmowie przez Hangouta chcą mi zaproponować 25k funtów rocznie a w Krakowie nie mogę się doprosić na rozmowę. #!$%@? mnie to i tyle.