Wpis z mikrobloga

@Krisskow: tę całą aferę wiedźminową śledziłem jednym okiem, dlatego pytanie może jest trochę od czapy, ale czy redakcja Polygonu w jakiś sposób ustosunkowała się do reakcji na ich recenzję? Bo trochę odniosłem wrażenie, że z lewa i prawa posypały się na nich gromy za niezrozumienie świata przedstawionego i tak dalej.
  • Odpowiedz
@kosmiczny_kowboj: Z tego co wiem póki co z reddita to nie, nie ustosunkowali się (być może trwa jakaś wojenka podjazdowa na Twitterze, ale tego nie śledzę). Pocieszający jest za to fakt, że wszyscy solidarnie ich wyśmiali. Co przyjemniejsze - rykoszetem wyszła dyskusja ogólnie o kulturze polskiej, jej historii i nieprzychylnych nastrojach na Zachodzie względem Polaków (szczególnie w Europie), oraz do naszego prawa do przedstawiania swojej kultury. W sumie ta afera
  • Odpowiedz
@Krisskow: dzięki za info. Wbrew pozorom, trochę jednak chciałbym wierzyć w to, że autor nie miał w zasadzie złych intencji. Raczej zrzuciłbym to na karb trochę chorobliwej fiksacji na temat poprawności politycznej (pojmowanej na styl "amerykański") i zwykłego braku wiedzy na temat świata przedstawionego w grze. Ale przy okazji - faktycznie, reakcje ludzi na zarzuty z tej recenzji są mocno pocieszające.
  • Odpowiedz
@Krisskow: nie zgadzam się z tym cytatem Sapkowskiego. według mnie Polaków powinien cechować patriotyzm ekonomiczny i nie powinniśmy chodzić w chińskich ubraniach, jeździć czeskimi autami itd Niestety nasza gospodarka została rozłożona na łopatki, a my na taki stan rzeczy się zgadzamy i go akceptujemy. To nie jest dobre.
  • Odpowiedz