Wpis z mikrobloga

@Ponczo88: W dodatku tak się powołujesz na wiki, to weź ten fragment:

Różnica między działem samobieżnym, działem pancernym a niszczycielem czołgów bywa często umowna, gdyż decydują tu nie cechy konstrukcyjne, a sposób użycia.

To tak jakbyś pisał o sapiens, erectus i floresiensis. Pomimo tego, że każdy z gatunków ludzi należał do kategorii "homo" i mieli część cech wspólnych to istotnie się różnili od siebie. Pomimo, że za każdym razem mamy do
@Ponczo88: Takich, które zbijają czołgi z własnego tieru? Tylko 4. (nie liczę StuGa strzelającego do drugiego StuGa :P) O ile na low tierach wszystko pada szybciej, to byrytjskie dziesiątki nie mają prawa w tej grze być. Podobnie jak WT E100 i jego chory burst.
@Zeroize: Strzelanie z satelity jeszcze da się zrozumieć, problemem jest wysoki wpływ RNG, potencjalne niszczenie czołgów jednym strzałem i mechanizm działania HE, który sprawia, że po jednym trafieniu możesz stracić połowę załogi i 2x tyle modułów w czołgu.
@Zeroize: bez pomocy innych tanków jak wiadomo arta pada...
@ONGHi: Strzał jak już... ale zdecyduj się czy ma być ten sam tier czy mm +-2, wystarczy strzelić w zbiornik paliwa lub magazyn z amonicją...
@FeniEnt: SPG dostały takiego nerfa do celności ze normalne trafienie graniczy z cudem
@Ponczo88: No i to jest jeden z problemów artylerii. RNG. Całkowicie likwiduje wpływ umiejętności i wygrywa ten, co się ładniej do Bozi pomodlił.
No i arta nie musi trafiać w zbiorniki czy magazyn, żeby wyjmowac czołgi z wyższych tierów jednym strzałem.
Strzał jak już... ale zdecyduj się czy ma być ten sam tier czy mm +-2, wystarczy strzelić w zbiornik paliwa lub magazyn z amonicją...


@Ponczo88: Nie pisałem nic o tym samym tierze. Walki są -2/+2 więc o takich sytuacjach rozmawiamy.

Trafienie w pancerz, nie licząc modułów/załogi.
bez pomocy innych tanków jak wiadomo arta pada...


@Ponczo88: To już jej problem. Ja nigdy jej nie pomagam, a wykorzystuję nawet do swoich celów jako mięso armatnie. Zawsze czekam na lighty i medy które jadą ubić raka, a że rak zginie to już nie mój problem.
Komentowałeś moją wiadomość, gdzie dokładnie zaznaczyłem fakt, że mówię o tych samych tierach. :)


@FeniEnt: Odnosiłem się do wyciągania zza zasłony.
@FeniEnt: Jest w stanie prowadzić ogień pośredni, #!$%@?ąc do czołgów, których teoretycznie w linii prostej(patrząc "z działa") nie widzi, nie mówimy tu o wyciąganiu przez budynki na himmlu, a raczej o strzelanie do delikatnie schowanych czołgów za górką, które jesteś w stanie namierzyć na widoku arcade'owym.
@ONGHi: Całkiem możliwe. Nigdy nie zwracałem na to uwagi, więc pewnie masz rację. Ale i tak opadaniu pocisku pewnie jest bliżej do zwykłych czołgów niż artylerii, więc nie jest to ogromnym problemem. Hetzer wciąż musi być w zasięgu rysowania i nie może strzelać nad skałami 4x większymi niż jego cel.
Całkiem możliwe. Nigdy nie zwracałem na to uwagi, więc pewnie masz rację.


@FeniEnt: Jako CT, muszę na to zwracać uwagę i stety/niestety, ale Mińsk nie ma nic przeciwko temu.

Ale i tak opadaniu pocisku pewnie jest bliżej do zwykłych czołgów niż artylerii, więc nie jest to ogromnym problemem. Hetzer wciąż musi być w zasięgu rysowania i nie może strzelać nad skałami 4x większymi niż jego cel.


@FeniEnt: Do tego możesz
@saimonm: Komentuję tylko dlatego, żebyś przypadkiem o mnie nie zapomniał przy aktualizacji listy. Problemów z tym, gdzie mnie umieścić chyba miał nie będziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)