Wpis z mikrobloga

7 325 - 1 = 7 324

Tytuł: Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future
Autor: Ashlee Vance
Gatunek: Biografia
★★★★★★★★★★

Goodreads

Świetna książka o moim idolu. Opisuje historię powstania firm Muska m.in. Tesli i SpaceX, relacje rodzinne Muska, kłopoty z firmami. Zdecydowanie polecam.

Jest to też moja pierwsza książka przeczytana po angielsku. Polecam #kindle do tego typu przedsięwzięcia. Gdyby nie wbudowany słownik, to pewnie nie przeczytałbym książki, bo nie znałem około 200 słów.

23 z 52 w 2015

#bookmeter może zainteresuje też #elonmusk

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
haussbrandt - 7 325 - 1 = 7 324

Tytuł: Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for...

źródło: comment_cpsVpDQnOQ6ttAXJYTAKdoLW9t1qpz3t.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@GaHee: Nie jest najlepszy, dużo słów nie ma + brakuje mi phrasali (w większości są ale slangowe czy amerykanskie jak np duck out próżno szukać). Ale jeśli ktoś traktuje go jako podstawowy a ten angielsko angielski jako uzupelnienie to się dobrze spisuje taka współpraca.

No ale ja jeśli czytam w języku obcym to raczej po amerykansku niż angielsku więc może dlatego.
  • Odpowiedz
@mateusz-zp: W sumie, jeśli zna się angielski w miarę dobrze, to jest się w stanie korzystać z wbudowanego słownika Kindle, który imo spisuje się znakomicie.
  • Odpowiedz
  • 1
@WykopanyUser: Angielski jest na mobilism, polskiego nie będzie, bo nie ma wydawcy.
@sortris: 1. No wyszła ze dwa tygodnie temu.
2. Częściowo zachacza o 2015, wspomina m.in. o próbach lądowania na barce (jako "kiedy to czytasz, to pewnie już próbowali").
3. Są 2 słowniki angielsko-angielskie od Oxfordu (brytyjski i amerykański) i jakieś 30 do pobrania za darmo z chmury (np. jap-ang, nie ma polskiego).
  • Odpowiedz