Wpis z mikrobloga

@tomekwl3: @saper_vodiczka:

Znalazłem takie oto wyjaśnienie:

Prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży przysługuje jedynie konsumentowi, który zawarł z przedsiębiorcą umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa. Konsument nie ma więc prawa odstąpić od umowy sprzedaży zawartej w lokalu przedsiębiorcy (z pewnym wyjątkiem –w sytuacji, gdy przedsiębiorca nawiązał kontakt z konsumentem w miejscu, które nie było lokalem przedsiębiorcy, a sama umowa została zawarta już w owym lokalu). Umowy zawierane
@Adams_GA: To czy w takim razie mam prawo do rękojmi jeśli okaże się, że jednak samochód posiada wady o których istnieniu nie wiedziałem w chwili podpisywania umowy? Jaki wtedy mam czas na rękojmię?
@Adams_GA: Rozumiem to, że podczas jazdy próbnej trwającej około 30 minut nie wyszło to co może wyjść w tydzień w różnych warunkach itp. Nie mówię tu o oczywistych rzeczach które się zużywają. Mówię tu np. o przypadku, że okaże się, że samochód jest powypadkowy a sprzedawca zapewniał mnie, że jest inaczej.
@Adams_GA:
@Lipcow3:
"Art. 556(2). Jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego."

Tak że rok...
@Volki: Czyli jestem bezpieczny i w razie jak coś wyjdzie co siedziało w tym aucie w chwili zakupu to jestem chroniony w tym zakresie? Dziękuję za informacje!