Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki,

Mam dobre. wieści w sprawie publikowania rejestrów umów. Było o mnie kilka tygodni temu na głównej znalezisko ( http://www.wykop.pl/link/2544357/wykopowicz-walczy-o-jawnosc-publicznych-wydatkow/ ).

Minister Środowiska zarządził publikacje #rejestrumow ()

Ministerstwo Środowiska pozytywnie odnosi się do sugestii stworzenia rejestru zawartych umów cywilnoprawnych (w tym o dzieło i zleceń z osobami fizycznymi) i zamieszczenia go na BIP. Rejestr taki z pewnością poprawi transparentność działań administracji publicznej i będzie dużym ułatwieniem dla obywateli poszukujących informacji, jak i dla samej administracji, która w coraz większym stopniu jest obciążona wnioskami o udostępnianie tego rodzaju informacji publicznych. W związku z powyższym podjęte zostaną działania w celu utworzenia rejestru umów i procedury zapewniającej jego bieżącą aktualizacje. (pismo Ministra Środowiska z dnia 28 maja 2015 roku)


Premier uważa, że wniosek jest bardzo interesujący i prawi mi komplementy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zgłoszony przez Pana wniosek jest bardzo interesujący i wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie społeczne na zwiększanie jawności działań organów administracji publicznej. Jednocześnie chciałabym zauważyć, że niniejsze wystąpienie świadczy niewątpliwie o Pańskim zaangażowaniu i darze wnikliwego obserwowania życia społecznego, gospodarczego i politycznego Kraju.

Pani Premier przywiązuje dużą wagę do takich sygnałów społecznych, dają one bowiem istotny obraz aktualnej rzeczywistości i rzetelnie informują nastrojach i oczekiwaniach społecznych. (pismo Premier z dnia 27 maja 2015 roku)


Natomiast Sieć Obywatelska wniosła skargę kasacyjną od mojego wyroku WSA Warszawa dot. rejestru umów. Moi bohaterowie.

Kopia dokumentów jest dostępna na http://ochrona.jawne.info.pl/2015/06/05/sad-pod-sad-a-rada-ministrow-opowiada-sie-za-rejestrem-umow/ .

@Fundacja_Stanczyka kiedy rejestr umów w krakowskich spółkach?

Z poważaniem,

#informacjapubliczna #prawo