Wpis z mikrobloga

Coś o mnie... od 7 miesiecy pracuje i mieszkam w Dubaju na kontrakcie w Agencji Reklamowej Ogilvy&Memac który jest oddziałem bliskowschodnim agencji Ogilvy&Mather. Pracuje jako Creative Director, wcześniej związany z Polskim Spotify w roli dyrektora marketingu. ASK ME ANYTHING.
Będę odpisywał na pytania w tym wątku przez najbliższą godzine. Potem dopiero wieczorem odpowiem gdyż czekam na spotkanie z klientem z KIA Motors dla którego przygotowujemy powoli kampanię na szeroką skalę.

Moje posty związane z życiem w Dubaju możecie znaleźć pod moim profilem w poprzednich wpisach.
ama zostaje na mirko gdyż już jedno było na głównej napisane przez marcy jakieś 3 lata temu.

#ama #dubaj ed. 2.0

wołam
@oficer-prowadzacy, @wyc, @nilhir, @abcc5, @TheStig007, @bihk, @Zdzisiuu, @polonia66, @gumioki, @karmelkowa, @Spaceman_, @FantaZy, @Velan, @IgorS, @robertK
  • 93
@schody1: mieszkania są drogie, startują od 4-5tys w góre do 10-12 za centrum za skromną kawalerkę.
podaje kwoty w zł bo 1AED=1PLN
Jedzenie jest dużo droższe, nie oplaca sie robić jedzenia we wlasnym zakresie, o wiele bardziej oplaca sie jesc poza domem.
Dla porównania
Cena pęczku rzodkiewki - 20zł
Cena kg sałaty - 20zł
Kg średnich na jeża w jakości pomidorów - 20zł kg
Pietruszka -8zł
Mleko 2l - 10zł
Kawa
Od siebie dodam ze zajebiste jest to że nie ma tu przyslowiowych cebulaków lub ludzi z przypadku.
Każdego kogo spotkasz to specjalista w swojej branży jeżeli jest westernem... Inna sprawa to filipinczycy hindusi i pakistance ktorzy pracuja w budownictwie i uslugach, przemysle i transporcie.
@ra5putin: różnie, najwiecej zarabiają inżynierowie i w branży medycyny, medycyny estetycznej.
Mój kumpel Mike pracuje w Dubai Healthcare City jako anestezjolog, ma full pakiet socjalny i zarabia rocznie prawie milion USD. Nie ma co z pieniedzmi zrobić. Wysyła do rodziny w USA. Wiec specjalisci w medycynie to jedna z najlepiej zarabiających branży w UAE.
@Shewie: Jeszcze jedno: zdecydowanie etat w takich agencjach czy może jednak kiedyś własna od zera bądź ewentualnie przenosząc jakieś własne tzw. 'accounts'? Choć pewnie podbieranie klientów jest dość ostro zabezpieczone.
od siebie dodam jeszcze ciekawostek kilka.
W Dubaju Internet jest okolo 10x droższy niż w Polsce,
To samo tyczy się internetu, są tylko 2 firmy które oferują internet + telefon
Etisalat i DU... i najsmieszniejsze jest to że obie wyglądają na takie co ze sobą rywalizują a tak naprawde
należą do tej samej rodziny szejków... #fucklogic
Internet... pakiet 2GB internetu na miesiąc to 200zł
Jak doładowujesz telefon prepaid to doładowujesz osobno na