Wpis z mikrobloga

  • 255
PiS - socjaliści;
PO - antypolacy;
NowoczesnaPL - PO 2.0;
KORWiN - szklany sufit, krul zawsze coś palnie;
MPK (Mityczna Partia Kukiza) - kłamca i populista, poza tym chce zabetonować scenę polityczną, do czego sam się przyznał. Niepoważny człowiek;
RN, SLD, PSL - bądźmy poważni.

I weź tu głosuj.
#wybory #polityka
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

--> możliwość odwołania posła, kiedy się chce

To nie ma nic wspólnego z JOWami.

---> jako lider odpowiedzialność przed posłami i wyborcami -> patrz uk i dymisje po przegranych wyborach

To nie ma nic wspólnego z JOWami

--->
  • Odpowiedz
Dla mnie JOWy to kompletna pomyłka, nie wiem jak naiwnym trzeba być, żeby wierzyć iż dzięki temu ludzie zaczną głosować nie na partie, a na jednostki. Poza tym jaka odpowiedzialność przed wyborcami, przecież to nie jest kuźwa samorząd, żeby poseł mógł coś robić dla swojej gminy. Kaczyński bardzo dobrze to wszystko podsumował, było wczoraj na głównej.
  • Odpowiedz
@Matyson:

Dla mnie JOWy to kompletna pomyłka, nie wiem jak naiwnym trzeba być, żeby wierzyć iż dzięki temu ludzie zaczną głosować nie na partie, a na jednostki.


Myślenie życzeniowe, częste zjawisko u wyborców Kukiza.
  • Odpowiedz
@Kliko: Zależy, jak by wyglądała karta do głosowania. Aktualnie ludzie często otwierają na stronie z PO/PiS/SLD (niepotrzebne skreślić) i wybierają pierwsze nazwisko z góry. A gdyby były same nazwiska, bez partii, to może by chociaż plakaty obejrzeli.

  • Odpowiedz
Co złego jest w dwupartyjności?


@Gert:

Co złego jest w braku demokracji?
Dwupartyjnośc skończy sie u nas tak samo jak w USA - obie partie bedą udawać, że sie nie lubią, że się różnią, a tak naprawde po cichu bedą brały kasę od lobbistów, korporacji i Bóg wie kogo jeszcze.
W USA nie ma demokracji jest tylko plutokracja.
  • Odpowiedz