Wpis z mikrobloga

Uwaga, możecie zrobić screenshota i zachować tego posta i opublikować za 4 lata bo jest to post proroczy.

Otóż: obecne ruchy Platformie w niczym nie pomogą, wybory na jesieni 2015 wygra PiS ale będzie musiał zawrzeć koalicję z jakąś mniejszą partią, możliwe że z ruchem Kukiza. Kukiz podczas trwania kadencji odegra rolę "przystawki" i zostanie zmarginalizowany przez PiS. Sam Kukiz straci wiarygodność i poparcie gdyż będąc w koalicji nie będzie mógł już wykorzystywać swojej charyzmy do atakowania 'złego systemu' - wszak sam tym systemem teraz będzie. Gdy będzie musiał sprawować władzę tj. zajmować stanowisko na różne kontrowersyjne sprawy i brać odpowiedzialność, w mgnieniu oka pryśnie czar: zbuntowany muzyk rockowy stanie się normalnym politykiem, z wszystkimi tego konsekwencjami.

Podobnie poparcie tracić będzie PiS. Po 4 latach okaże się że żadna Wielka Zmiana i Odnowa Kraju nie nastąpiła. Owszem, nadchodzi dobra koniunktura w gospodarce, nowa transza kasy z UE - pozwoli to PiSowi na jakieś NIEWIELKIE obniżki podatków kosztujące budżet kilka miliardów, którymi PiS będzie brandzlował się przez następne 10 lat. Ale nie będzie żadnej istotnej rewolucji, zmiany paradygmatu. Ogólny klimat rządów PiS będzie narodowo-katolicko-mocarstwowy czyli "Poland Stronk" i ogólny śmiech na świecie. Nastąpi znaczne pogorszenie stosunków z Rosją (która np. nie odda wraku Tupolewa i będzie trollować nas 100 razy bardziej niż dziś) i z Niemcami (którzy są nowocześni, pragmatyczni i proeuropejscy czyli przeciwieństwo PiS). Będziemy łasić sie do republikańskiej sceny w USA ale ci będą miec nas tradycyjnie w d... Pod koniec kadencji memy internetowe będą jechać po tej PiSowskiej bogoojczyźnianej konserwie jak po burej suce i wśród młodych pojawi się skojarzenie wielkiego obciachu z tą partią.

Platforma przez ten czas będzie stać z boku i krytykować, o co będzie bardzo prosto z powodów które wymieniłem wyżej. W kolejnych wyborach w 2019 na polską scenę z fuchy brukeslskiej wróci Tusk. Platforma zrobi wielki z tego wielkie halo, że nowe otwarcie, nowe możliwości, że potrzebna zmiana, nowa świeżość po dusznych 4 latach rządów PiSu które każdemu już obrzydły. Dlatego Platforma wygra wybory w 2019, Tusk zostanie premierem a potem w 2020 Sikorski albo ktoś młodszy zostanie z ramienia PO prezydentem.


#neuropa #goldwykopsays
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ediz4:
Który to raz już widzę ten argument, "Statystyki i badania mnie nie obchodzą, bo na podstawie tego co się dzieje u moich znajomych i rodziny i sensacyjnych wykopów wyciągam wnioski na temat sytuacji w kraju". No k---a, nie ma gorszego argumentu. W ten sam deseń argumentują ludzie którzy wierzą że ziemia ma 5000 lat, albo jest pusta w środku, bo "moje UCZUCIA tak mówią". Nie chce mi się wierzyć
  • Odpowiedz
Zapomniałeś o NowoczesnaPl która będzie chciała odebrać troche poparcia Kukizowi, a pózniej PO elegancko przeistoczy sie w Nowoczesna - czyli powtórka z rebrandingu po raz 3 (o dziwo działa za każdym razem).
  • Odpowiedz
  • 1
@ediz4: Po pierwsze rozróżnij eksport i PKB.
Po drugie - jeśli ktoś inwestuje w innym kraju, to co dziwnego jest w tym, że sprzedaje swoje produkty na rynek międzynarodowy?

Co do banków - odsyłam do raportu Fundacji Republikańskiej w tej sprawie, jest też porównanie z innymi krajami.
Artykuł z Wyborczej z podsumowaniem: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14223829,Eksperci__W_Polsce_aktywa_zagranicznych_bankow_nizsze.html
  • Odpowiedz
@Ginden: Rozróżnij ? A czy ja się odnosiłem do twojego wpisu ? No czyli potwierdzasz że jednak banki w większości należą do kapitału zagranicznego - to czy to normalne dla tych krajów - tak bo Ci co się pchali do UE to się na to zgodzili. Czy to zdrowe - tutaj bym się kłócił
  • Odpowiedz
  • 2
@ediz4: Po prostu nie chcę się zabierać za interpretację czegoś, o czym moja wiedza jest pobieżna, a dziesiątki tysięcy ekspertów nadal toczą na ten temat dyskusje. Nie jestem wykopowym ekspertem, który w jednym poście rozstrzyga sprawy, nad którymi profesorowie głowią się latami.
Jeśli ktoś mi pisze, że polski przemysł nie istnieje - to mam dane GUS, mogę to sprawdzić, obalić lub potwierdzić.
Jeśli ktoś mi pisze, że w Polsce byłoby
  • Odpowiedz