Wpis z mikrobloga

mireczky, mam założony amd fx-8350, do tego chlodzenie silentium fera 2, w stanie spoczynku tempcore pokazuje temperatury około 30-35 stopni (bios podaje 41), kiedy odpalam wot na max detalach to temperatura w stresie rośnie od 57 do 67. Odpaliłem też BF3 na wysokie/ultra to po godzinie mi sie komp zresetował. Z tego co zauważyłem, max temperatura skoczyła mi do 73 st wczoraj, ale to było max. Chłodzenie montował mi znajomy informatyk, bo miał całą skrzynkę. Czy to normalne temperatury jak na nowy procek, chłodzenie i inne podzespoły?
#pcmasterrace #chlodzeniepeceta #komputery
  • 5
@tullsta: Ok, to mnie trochę uspokoiłeś. Zasilacz Chieftec 600W, najpewniej grafika sobie nie poradziła - jedyny element używany - gf gtx460
@th0r: Miałem GTX 460 za czasu kiedy BF3 katowałem i nie pamiętam resetów. Popatrz czy w biosie masz dobre napięcie. W przypadku FX-8350 to 1.375v ale upewnij się. Tak samo RAM obczaj. Wyeliminujesz możliwe opcje i będziesz wiedział gdzie szukać. Jak podejrzewasz grafikę to obniż jej na chwilę zegary i sprawdź. Dasz radę ;)
Mam FX 8320, i stwierdzam, że takie tempratury, przy takim chłodzeniu nie są rzeczą zbyt normalną. Aczkolwiek to raczej nie z ich powodu komputer się resetuje.
Jeśli chcesz obniżyć temperatury (i pobór prądu) wyłącz turbo, ustaw sobie stabilne taktowanie (np 4GHz), i sprawdzaj jakie najniższe napięcie rdzenia jest stabilne na stress-teście (używając AMD Overdrive do zmiany napięcia), po czym ustaw na boocie napięcie wyższe o 1 stopień.
Powinieneś nastąpić odczuwalny spadek temperatur