Wpis z mikrobloga

Kurcze, tak przeglądam sobie #epapieros #epapierosy i nic nie kumam. Wszyscy piszą o jakichś modach, częściach zamiennych, przeróbkach tak, jakby to było bardziej hobby, a nie rzucenie palenia.
Natomiast widząc, że tutaj się znacie, to może mi jesteście w stanie pomóc. Niebawem pyknie mi taki moment w życiu, w którym połowę swojego życia będę palił papierosy. Nie jestem w stanie sobie przypomnieć jak to jest, gdy się nie pali. No i postanowiłem spróbować właśnie z epapierosem. Jak sprawdzam na różnych forach, to każdy pisze inaczej od czego powinno się zacząć, dlatego mnie to trochę przerasta - tymbardziej, że wielu proponuje, bym sobie sam złożył epapierocha (sic).
Może wy, mireczki, jesteście w stanie mi doradzić od czego powinienem zacząć? najbardziej mi zależy na takim prostym zestawie, że kupuje i sobie pale :D i wiadomo, ceny typu 300-500 nie grają roli.
#epapieros #wykopsmokersclub #papierosy #nalog
  • 30
  • Odpowiedz
@RapStar: Nie idź w tą stronę - znam tylko jedną osobę, która rzuciła w ten sposób palenie. Również paliłem analogi i również kupiłem epapierosa w celu ograniczenia palenia i oszczędności. Na początku wyglądało to fajnie, ale z czasem - paliłem tego i tego po równo. Oszczędność? Wychodziło na to samo co wcześniej - doszła zabawa z clearomizerami, grzałkami, liquidami itp...
Potem postanowiłem całkiem skończyć z nałogiem. I wiesz co? Gorzej mi
  • Odpowiedz
@RapStar: No ja kupiłem zestaw dwóch e papierosów na edynlmie: https://www.e-dym.pl/E-papierosy_ZESTAWY/896-PROMOCJA_!_2x_e-papieros_VISIONE_1100mAh.html

Do wyciągnięcia mnie z nałogu wystarczył jeden e papieros (mocne postanowienie rzucenia plus na początku korzystałem z tego ustrojstwa 5-7 razy dziennie, przez pierwszy tydzień potem przez nast 3-4 razy dziennie, nast tydzień raz dziennie i potem odstawiłem, nie pale 5,5 miecha) więc jak juz się wyleczylem to drugiego opchnalem na allegro za 20 zł ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@RapStar: W bardzo dobrym momencie się zdecydowałeś na kupno, ponieważ jutro na stronie e-dym.pl jest promocja i isticka 50w z subtankiem mini można kupić za 230zł.
Normalnie za ten zestaw musiałbyś zapłacić ponad 400zł.
Radzę ci nie kupować niczego za 100zł ze stoiska, ponieważ się tylko zniechęcisz. Chcesz rzucić palenie, to wydaje mi się, że 230zł możesz zainwestować. A jak ci to nie podejdzie, to zawsze możesz sprzedać za 300zł bez
  • Odpowiedz
@Xaarkes2: dzięki za obszerną odpowiedź. Czyli ogólnie, mam kupic obydwie rzeczy z tych 2 zestawów co mi podesłałeś i je połączyć? czyli przykładowo, kupuje istick, do tego subtank, łącze to, leje ten liquid i mogę palić? czy coś jeszcze? bo tak wspominałem, nie ogarniam tego.
  • Odpowiedz
@RapStar: @Xaarkes2: A ja stoję w opozycji co do takich rozwiązań. Po co komuś początkującemu sprzęt z regulacją napięcia czy 50 wattami dodatkowo ściągany przez neta ? Wg mnie w zupełności wystarczałby jakiś zestaw właśnie z tzw wysepek. Z góry przyznam, że w takowej pracuje i wiem, że płacenie 100 zł za Milda czy 200 za Volisha to trochę przesada ale jednocześnie jeśli ktoś wchodzi dopiero w ten temat to
  • Odpowiedz
@RapStar:
Tak. Subtanka się po prostu przykręca do isticka. Subtank jest gotowy do palenia po wyjęciu z pudełka, więc nic z nim robić nie musisz. Jedynie nalać liquid (w pudełku będzie instrukcja nalewania liquidu. Potem zostaje ci jedynie ustawienie odpowiedniej mocy na isticku. Jakieś 30W, to max jakie możesz ustawić na orginalnej grzałce.
W zestawie jest jeszcze jedna zapasowa grzałka, którą wymieniasz jak na starej będzie już zły smak.
  • Odpowiedz
@krenszou: Normalnie bym mu isticka i subtanka nie polecił, bo kosztuje on ponad 400zł. Jednak jutro może to kupić za nieco ponad 200zł i jest to świetna opcja, bo taki mild za miesiąc mu się znudzi i wróci pod ten tag z pytaniem co kupić i wzyscy będą mu wteedy polecać zestawy po 400zł, a teraz może mieć właśnie taki za 200 :)
  • Odpowiedz
@PrawieJakBordo: No tak, z tym że musisz się u nich bawić w wysyłanie sprzętu ( no chyba, że się ma blisko do sklepu stacjonarnego ) i możesz zostać bez epeta na stanie ;) Nie wiadomo też czy grzałki do kangera dostanie od tak u siebie w mieście czy musi bawić się w ciągłe zamawianie co na dłuższą metę podwyższa cenę o każdą zamówioną paczkę.

@Xaarkes2: Czemu miałby się znudzić po
  • Odpowiedz
@krenszou: ad 1 zamawianie z edymu jest za darmo na pocztę i do kiosków ruchu. ad 2 Twoi klienci nie mają pretensji ponieważ myślą że tak ma być. mało dymu, przeciekanie, bateria która traci swoją pojemność po miesiącu używania i zaczyna trzymać 3godziny. ad 3 jeśli polecasz mu gównozestaw za 120 zł, a on dokładając 100 zł może mieć wręcz high endowy sprzęt, który będzie mógł odsprzedać z łatwością w tej
  • Odpowiedz
@PrawieJakBordo: Nie wiedziałem o darmowej wysyłce. Usunąć bo mam inne zdanie i chcę zauważyć, że może mu w zupełności wystarczyć zwykły przeciętny Mild ?

@FlameVinci: Nie wiedziałem o darmowej wysyłce. Przy kupnie może wymienić duala na zwykłego volimizera, który nie przecieka i daje w miarę dobrą chmurę, jeśli chodzi o trzymanie baterii to fakt - spada, ale bez przesady że po miesiącu. Twierdzę po prostu, że dla osób początkujących wskakiwanie
  • Odpowiedz
@krenszou: nie, dlatego że polecasz komuś coś co nie jest warte swojej ceny. Dodatkowo za ta cene kupuje teraz genitanka +spinnera II + ładowarkę. Sam używasz spinnera wiec widzisz różnice między mildem a spinerem. Czyż nie?

Po co ma się męczyć z mildem jak może kupić coś lepszego? Przerosnie go regulacja napięcia? Phi
  • Odpowiedz
@krenszou: po prostu nie wiesz o czym mówisz. Co złego w regulacji? Przecież to nie jest jakaś tajemna magia. A pojemność baterii spada bardzo szybko. Spinner I i II to jest masakra pod tym względem, więc nawet nie chce sobie wyobrażać jak to wygląda z bateriami z Twojego stoiska.
  • Odpowiedz
@RapStar: Co do nałogu. Po 8 latach palenia, przesiadłem się na efajki. Na początku było ciężko, paliłem liqiudy o mocy 12-18mg. Po roku od rozpoczęcia epalenia palę liqiudy o mocy 0-3 mg, na zapach normalnych fajek chce mi się rzygać, zęby w lepszym stanie, lepsza kondycja. Dodatkowo mam fajne hobby. ;)
  • Odpowiedz