Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie ale Andrzeja Leppera bardzo szanowałem, ponieważ był zwykłym, normalny człowiekiem i przy tym bardzo kontrowersyjną osobą, słynącą ze swoich wypowiedzi.
Szkoda, że w latach których jeszcze żył śmiano się z jego wypowiedzi i niby sztucznych afer.
Po jego śmierci lub samobójstwie (sprawa mocno kontrowersyjna) dopiero wyszły wszystkie "kwiatki" o jakich mówił.
Nie do końca popierałem jego poglądy polityczne ale darzyłem sympatią za jego dość mocno stawiane słowa i dosyć awanturniczy styl bycia.
#polityka #lepper #samoobrona #oswiadczenie
Pobierz wojtasu - Mówcie co chcecie ale Andrzeja Leppera bardzo szanowałem, ponieważ był zwyk...
źródło: comment_t8tYeuKhszWoqOZZbUKOtSJrXmSp0nMT.jpg
  • 27
@wojtasu: Weź przestań, zwykły prostak, który jeszcze bardziej rozchamił debatę w polskiej polityce, Konstytucja stanowi, ze poseł ma być przedstawicielem całego narodu, a nie konkretnej grupy zawodowej, dorobił się na tym wysypywaniu zboża z wagonów. Był czystym populistą. Zresztą, polecam Tobie wypowiedzi Ziemkiewicza o Lepperze, m.in w książce "Polactwo" lub w jego artykułach:

Lepper udowodnił bowiem naszej klasie politycznej, że brutalność, chamstwo, poniżanie politycznego przeciwnika i wskakiwanie na niego z butami
To samobójstwo nie prowadzi do śmierci?


@wtererere: poczytaj sobie trochę o jego niby "samobójstwie", te całe śledztwo w sprawie jego śmierci to pic na wodę :)

Co konkretnie wyszło na jaw?


@John_Finn: m.in. afera gruntowa :)
@wojtasu: Nie bardzo Was rozumiem panowie. Lepper dla mnie był klasycznym lewicowym populistą. Jego poglądy to:

-fascynacja Gierkiem
-jak największe dopłaty dla rolników
-szeroko rozumiany socjal
-masowy dodruk pieniędzy

Wielu patrząc przez pryzmat śmierci w rzeczywiście podejrzanych okolicznościach doszukuje się tu legendy jakiegoś zaszczutego bohatera, antysystemowca. Sorry, dla mnie to raczej cyniczny polityczny dorobkiewicz idący po władzę "na plecach" prostych i naiwnych ludzi. Szkolony przez Tymochowicza (tego samego, który próbował niedawno