Wpis z mikrobloga

@anonimowy_anonim: nie chodzi mi o takie ścisłe programowanie, chyba że faktycznie nie ma innego kierunku którego można by było podpiąć typowo pod front end? Co do grafiki to patrzałem i w asp mają ciekawą ofertę z grafiką komputerową, ale wolałbym coś tak pomiędzy typowym kierunkiem informatycznym a typowym kierunkiem asp

@Seima: wiem doskonale, że w IT liczy się w większości nauka samemu, jednakże chciałbym wychodzić z piwnicy na weekend i dlatego zastanawiam się w jakim kierunku iść na studia, i właśnie o ten papierek się pytam, jaki wybrać by się nie #!$%@?ć na wszechogarniająca matematykę, która niekoniecznie jest mi potrzebna, przynajmniej nie taka jaką mnie uczą w technikum.
@AB47: no właśnie o to mi chodzi, że teraz mimo iż nie jestem jakiś najgorszy bo jak się przyłożę to daje radę to jednak niemiłosiernie mnie #!$%@? uczenie się takich rzeczy.
@bonus: nie czuję się jeszcze bardzo ukierunkowany, projektuję, kodzę(html5, bootstrap), we wakacje chcę wziąć się porządnie za jquery, na tę chwilę mam cel by robić "pełne" szablony html5, głównie przez to, że napędza mnie tak jak wielu młodych webdevów opcja sprzedaży szablonów na themeforest(kij z tym czy jest to w jakiś sposób realne czy nie, ważne że jest motywacja), sprawia mi to satysfakcję, więc studia i tak chcę zrobić, ale chciałbym
@Filem00n: na większości inżynieryjnych studiów masz matmę, pierwszy rok na infie to głównie walka z fizyką i matmą, więc jakieś stonki możesz zacząć pisać gdzieś może na 3 roku (zależy od uczelni), ja dopiero na 3 roku miałem PHP na żenujących poziomie, a jakieś głębsze tematy front-end zapomnij. I generalnie tematyka oczywiście cofnięta jakieś 5 lat.

Patrząc realistycznie jakbyś wykupił sobie rok premium na tutsplus albo codeschool, a następnie poświęcił się
@bonus: wiem, wiem, tylko tak jak mówię, oprócz takiej nauki którą mam w planach to chciałbym wyjść z piwnicy trochę i szukam czegoś co mnie nie zdołuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Filem00n: Nie wiem jakie masz zainteresowania ale nie jestem pewna, czy jest sens pchać się na studia jak chcesz sam front end robić. Ogólnie rzecz biorąc studia będą Ci potrzebne tylko dla papierka. Sam się nauczysz lepiej i na pewno będziesz na bieżąco z nowinkami. Jeśli już koniecznie chcesz iść na studia to polecam iść na zaoczne, nie dzienne. Bo dzienne to czysta strata czasu. Mi samej jeszcze został rok technikum