Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich,

Znacie może jakieś firmy w Krakowie, gdzie można odbyć jakieś praktyki lub zacząć pracę z automatyki (mój kierunek automatyka i robotyka)? Chodzi mi bardziej o jakieś mniejsze, gdzie program rekrutacyjny nie jest sztywny. Ponieważ jestem na 2 roku, mam niewielkie doświadczenie praktyczne(miałem okazje za darmo popracować a teraz chciałbym coś zarobić). Pracowałem na TIA portal czyli PLC od Siemens oraz na ich panelach.
Ja znam: Astor, ABB może MV Center, Comarch.
#automatyka #krakow #pytanie #praca #wszystkietaginaraz #korpo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xaoc: jak plc to poszukaj firm integratorskich, ale najlepiej będzie jak zaczniesz się rozglądać po lokalnym runku pracy. Spośród znanych mi soób prawie wszyscy przerzucili się na "tradycyjne" programowanie (przynajmniej nie czujesz się tak jak by ktoś ci pluł w twarz)
  • Odpowiedz
@xaoc: ASTOR i zarabianie się dość mocno wykluczają :P Chociaż większość stażystów w ciągu ostatniego roku Im odeszła to masz szansę. Jakkolwiek średnio polecam, bo to firma handlowa i jakoś szału z kompetencjami(czy ich transferem) nie ma. Tyle że poznasz sprzęt którym handlują i się podszkolisz z materiałów szkoleniowych.

@wd34ko0: Tutaj muszę się zgodzić z @srgs, niestety jak się na studiach nie załapiesz to ciężko dostać
  • Odpowiedz
to HR strzelił w stopę kierownikowi przysyłając ofertę na 70% umówionej stawki.


@ktose: I jak zareagowali jak im powiedziałeś "ale umawialiśmy się na inną kwotę"?

Co znaczy "po 5 latach walki o automatykę"?

Dlaczego na początku nie chciałeś się pomęczyć za niską stawkę aby zdobyć prawdziwego doświadczenia w tym co chciałeś robić i potem szukać lepszej pracy tylko zrezygnowałeś na rzecz IT czyli czego co mam rozumieć cię nie interesowała,
  • Odpowiedz
@wd34ko0: Wiesz jak studiujesz automatykę i robotykę a 90% idzie w IT, to jest to walka. Jak IT wyciąga po Ciebie łapska, a Ty i tak idziesz na praktyki za free do UR itp.

Dlaczego nie chciałem się męczyć za niską stawkę ? Mnie generalnie interesowało zarządzanie projektami przemysłowymi raczej, no i miałem oferty bycia w tego typu zespołach. Tylko że stawki albo odległości dość trolololo :P Do tego niejasne
  • Odpowiedz
Wiesz jak studiujesz automatykę i robotykę a 90% idzie w IT


@ktose: To chyba dobrze masz mniejszą konkurencję w AiR.

Mnie generalnie interesowało zarządzanie projektami
  • Odpowiedz
@ktose: To chyba dobrze masz mniejszą konkurencję w AiR.


@wd34ko0: Kiedyś tak na to patrzyłem, teraz stwierdzam że i tu i tu jest podobnie. Po prostu w IT jest duża większa chłonność rynku póki co, zresztą porównaj stawki :)

No to dalekie jest to od twojego obecnego IT

Jakby to chociaż było Industrial IT, a to
  • Odpowiedz
Dzięki chłopaki. Właśnie wysłałem parę CV. Niestety większość firm ma już zamkniętą rekrutację ale mimo to zrobiłem brutal force na ich skrzynki. Myślicie, że czytają coś takiego czy od razu kosz? No i wd34ko0 dzięki za katalog.

@wd34ko0: @ktose:
  • Odpowiedz