Wpis z mikrobloga

@konoo:
@eriborewicz07:
zrobiona z desek które od kilkunastu lat leżały w garażu i z kątowników. Sama wędzarnia to samemu robiłem, rura znaleziona gdzieś w piwnicy a palenisko to kupiłem na allegro za ok 140 zł. Wymiary samej komory do wędzienia to 60cm x 60 cm x 60 cm, do tego nogi na ktorych stoi to maja wysokość 100 cm, ale pod to daje pustaki aby był lepszy przepływ dymu przez
@cybuch: Dziękuję, cos czuje ze będę modernizował moja pralkę. Jednak wędzenie dymem mimo ze dluzej trwa daje lepsze efekty no i można przy takim wędzeniu flaszeczkę wypic z sąsiadem za ploty, będąc pewny ze kielbasa nie zajmie się ogniem. Co niestety niedawno mi się przytrafiło
@cybuch: A więc pytam
Rozumiem ze to są same deski? Czy jakiś wkład w środku? Z jakiego drzewa wykonana? Bo jednak deski mogły by przywędzeniu oddać troche smaku dla wędlin. Jaka pojemność?
Z góry dzieki za odpowiedzi
@konoo: tak same dechy o grubości ok 4-5 cm, co do typu to niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć z jakiego drzewa, bo mamy je ok 20 lat. Co do oddania samku to raczej nie, przepalałem je dwukrotnie przez 5h olchą (którą wędzę), także nie powinna oddawac. Ewentualnie zawsze można środek gliną oblepić dla lepszej izolacji ( i co półroku-rok wymieniać ). Pojemności wychodzi ok 216l, ale mięsa wsadziłem ok
@cybuch: Fajnie ja już parę wędzeń mam za sobą- tych udanych ale i spalonych :( daj znać jak się sprawdza wędzarka, czekamy na rysunki no i wrzuć zdjęcie "wkładu" już po :-)
@cybuch: nie jest za krótki przewód między paleniskiem a komorą? Będzie ogniem piekło zamiast dymem wędzić. Poza tym uważaj z drewnianą wędzarką bo u mnie już poszła z dymem przy dłuższym przewodzie :p teraz jest ceglana