Wpis z mikrobloga

@mattommottam: wstrzykiwany jest przy np TK klatki piersiowej, czy głowy.. przy TK brzucha i miednicy musisz to wypić
@Solitary_Man: #!$%@? anyżem i jeszcze jakimś syfem, którego nie rozgryzłem.. ogólnie myślałem, że w połowie dzbanka zwrócę to, co wypiłem.. ale przekalkulowałem, że daliby mi nowy dzbanek, więc się powstrzymałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gnida84: kontrast daje rade, lekko szumi w glowie potem jak po 2 piwkach, w smaku moglby byc lepszy tylko. Ale panie najlepsza jazda jest po kontrascie wstrzykiwanym np przed badaniem PET. Elegancko ze strzykawki w olowianym wdzianku, pamietam pozniej matka mnie odwozila do domu to musielismy sie zatrzymac po drodze, bo tak ode mnie promieniowalo ze az jej sie slabo zrobilo. Smiechy chichy bo wszystko dobrze sie skonczylo, powodzenia!
@MrGreeneye: Nie wiem, ja mialem kontrast dozylnie przed pozytonowa tomografia emisyjna (PET-CT). Natychmiastowe uczucie goraca i otumanienia i jakby cos w plucach siedzialo. Tak bylo w moim przypadku, ale byc moze sa rozne kontrasty i roznie ludzie reaguja. Na ten przed zwyklym tomografem (mialem go z 10 razy i co rok powtarzam) zawsze sie czuje jak po paru piwkach.
@gnida84: Ja w poniedziałek miałem TK jamy brzusznej, to miałem wypić samą wodę z dystrybutora (6 kubeczków) i dostałem kontrast dożylnie. Najpierw uczucie gorąca w głowie, później w klatce piersiowej, a na końcu parcie na pęcherz, jakbym zamiast moczu miał gorącą wodę w pęcherzu...

@MrGreeneye: Kontrasty są różne. Po kontraście TK mam objawy jak powyżej, ale po kontraście MRI (w kwietniu) miałem lekko wyczuwalne ciepło w ręce i nic poza