Wpis z mikrobloga

@arkadiuszl4g: A gdzie tu widzisz jakiś żart? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@m_bielawski: mysqli jest podobno trochę szybsze (i chociaż testów (jeszcze) nie robiłem, to mam świadomość, że są to praktycznie niezauważalne różnice przy małym serwisie), a nie potrzebna mi póki co "uniwersalność" jaką daje PDO. Python fajna sprawa, ale na moim zadupiu chyba nikt o tym nie słyszał, a każda większa firma narzeka na brak PHPowców
@chybaDapi: mam na myśli to że jeśli chcesz iść do pracy i pisać choć trochę na „współczesnych standardach” czego będzie wymagać od ciebie każda firma, to nie ma sensu bawić się w podchody z obiektowością. Ja bym na twoim miejscu wstrzymał komercyjne projekty, siadł do książek/manuali ogarnął podstawy które wypisałem wyżej i wtedy dopiero wrócił do pracy, jak zauważysz teoria nie wystarczy więc pierwsze projekty będą tak jak by „edukacyjne”.

Chcę
@arkadiuszl4g: wszystko fajnie, ale ja nie zaczynam OOP od zera, żeby rzucać praktykę i siadać do suchej teorii. Ogarniam ideę obiektowości, mam za sobą pierdyliard manuali, tutoriali, artów i innych pierdół. Przygodę z PHPem zorientowanym obiektowo zacząłem na praktykach, gdzie rzucili mi "firmowego" frameworka i w tydzień musiałem przestawić się z myślenia proceduralnego, przeanalizować kod, ogarnąć MVC i postawić na tym CMSa do zarządzania katalogiem stron. Dałem radę i od tego