Wpis z mikrobloga

#mbank

1.Dobrze rozumuję? zmieniam konto z "eKonto" (6zł) na "eKonto z darmowymi bankomatami" (7zł) i zajebiście na tym wychodzę?
Dzięki temu zamiast 11zł w sumie (6+5za darmowe bankomaty) płacimy 7 - ewentualnie całkowite zero, jeśli miesięcznie zapłacimy kartą łącznie 300 zł (przy obu kontach ta sama kwota więc chyba #cebuladeals ) wiec ssię niemartwicie dodatkowymi prowizjami za bankomaty (czasem nawet 9zł)
Link do opłat w pdf (Strona 16)
2. Druga cebula to specjalna oferta http://www.mbank.pl/of/2/ na powrót - ktos skorzystał i powie mireczkom coś więcej o tym?
3. mBank naliczył mi opłatę a zapłaciłem kartąwiecej niz 300 zł, gdzie mam to zgłosić? @ZespolmBanku

Jak myślicie o zmianie banku to @matwolny przygotował spis:
kuba - #mbank 

1.Dobrze rozumuję? zmieniam konto z "eKonto" (6zł) na "eKonto z dar...

źródło: comment_wmFepf78tuo34MlBKOrIBlDKu0Dm2vYE.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuba: 1) zwykłe eKonto wymaga obrotu 300zł, a to z darmowymi bankomatami 200 zł (odpowiednio pkt 8 i pkt 6 na 17 stronie).
3) jesteś pewien, że wszystkie transakcje rozliczone zostały w danym okr. rozliczeniowym, a nie robiłeś płatności na ostatnią chwilę i może rozliczyło to w kolejnym okr.rozl.?
  • Odpowiedz
@kris007:
1. Czyli wychodzi taniej - ciekawe czy są jakieś kruczki jesli zmienie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
3. okres rozliczeniowy jest do dnia kiedy mi pobrali opłatę czy gdzie to sprawdzić? Pobrali mi mniej wiecej w połowie maja
  • Odpowiedz
@kuba: 1. Nie ma. Było 100zł w eK i 200 w eKzDB, zmieniła się taryfa opłat i prowizji, przez co w eK podskoczyło ze 100zł na 300zł, a w eKzDB pozostało na poziomie 200zł.
3. z tego, co piszą w TOiP jest to miesiąc kalendarzowy. Zobacz, czy nie robiłeś transakcji np. 29,30 kwietnia,a rozliczyły się w maju. Chyba, że np. w środku kwietnia zrobiłeś 1000 zł a i tak pobrali
  • Odpowiedz
@kuba: w kwestii formalnej: można sobie tak po prostu "zmienić konto"? Bo ja trochę głupio zrobiłam, że założyłam "eKonto", podczas gdy mogłam założyć "eKonto mobilne" albo "eKonto dla młodych". Mam kartę do mojego konta. Planuję zastrzec tę kartę i otworzyć po prostu drugi rachunek: " eKonto dla młodych" z kartą i mieć w sumie dwa, jeden bez karty, drugi z kartą. Ale lepiej chyba gdybym sobie "zamieniła" eKonto na "eKonto
  • Odpowiedz
@kuba: Jeśli pobrali Ci w tym miesiącu to między 1, a 30 kwietnia musisz mieć rozliczone transakcje na 300zł. W historii operacji wyświetla się data operacji, musisz kliknąć na daną transakcję i w szczegółach będzie data rozliczenia.
  • Odpowiedz
@kris007:
1. Dziękuje, więc zmienie sobie.
2. Tak, właśnie podliczyłem i zgłoszę.

@Templar: To bez sensu, bo od czego zalezy data rozliczenia? ( ͡°
  • Odpowiedz
@kuba: w eKoncie jest 6 zł przy transakcjach poniżej 300 zł miesięcznie, a w dwóch pozostałych 4 zł przy 200 zł.

Tylko że z poziomu mojego konta internetowego nie widzę opcji złożenia wniosku o "eKonto mobilne", za to można bez problemu złożyć wniosek o rachunek "eKonto dla młodych", nie wiem dlaczego.
  • Odpowiedz
@kuba: Bo jak wykonasz płatność w sklepie to kwota początkowo jest tylko blokowana, po jakimś czasie, czasem następnego dnia, a czasem nawet po kilku dniach bank dostaje potwierdzenie wykonania operacji i wtedy zostaje ona rozliczona na Twoim koncie.
  • Odpowiedz
@kobietanawykopie:
@Templar: eKonto Mobilne (zwykłe i plus) jest dostępne dla wszystkich, nawet dla dotychczasowych klientów - niestety trzeba zadzwonić na mLinię i złożyć dyspozycję, żeby zmienić konto na ten typ, nie ma możliwości zrobienia tego przez serwis internetowy.

Dodam tylko, że dotychczasowi klienci nie mogą korzystać z promocji ze zwrotami za płatności - ta jest dostępna tylko dla nowych.
  • Odpowiedz
@kuba: Ad 1. Jak zmienisz na "eKonto mobilne plus", to zamiast 6/7zł masz 4, również darmowe bankomaty i dodatkowo darmowe wypłaty gotówki w bankomatach za granicą.
  • Odpowiedz