Wpis z mikrobloga

Jeszcze pytanie apropo tego wpisu, czy na jakość zasięgu telefonu ma wpływ dany ROM, czy to po prostu #sgs3mini jest taki rąbnięty, że strasznie mi go gubi? Żem ja jest w sieci Play. I przy okazji jak już Wam tu truję, to czy ktoś może używa SlimROM'a od NovaFusion i może potwierdzić dłuższe trzymanie baterii? Albo jeżeli nie ten ROM, to jakiś inny, który pozwoli mi chociaż na dwa dni bez ładowania telefonu? Bo ostatnio to już jest masakra, odłączę telefon od ładowarki i zaraz mi spada 5-6% baterii na start. Generalnie używany #mojwykopnaandroida, przeglądarka na jakieś przepisy. Nic co mocno by obciążało telefon a mimo to, jest kupsko. Ken ju help mi?

#kiciochpyta #samsung #android
  • 5
@souriss: Bardziej rodzaj modemu, niż ROMu, ale to i tak raczej delikatne zmiany, a nie kwestia brak sieci / 5 kresek.
Z baterią jest podobnie, jak nie masz żadnej apki, która drenuje baterię, to same romy zużywają podobne ilości energii. Nie będzie to różnica nastu godzin.
Jak Ci tak od razu spada, to bardziej stawiałbym na padnietą baterię.
@hpiotrekh: A to mogę od razu jeszcze spytać, czy warto wracać np. do stockowego ROMu, czy lepiej po prostu sobie odświeżyć CM11. Bo mam, ale z tamtego roku, gdyż ponieważ złapałam loopa na Recovery i nijak nie mogę wrzucić aktualizacji. Czy jak już bawić się w reinstall, to wybrać coś innego?
@souriss: nie wiem. ze swoich obserwacji mogę powiedzieć, że Customy działają względnie dobrze dopóki są robione na androidzie, który był oficjalnie wypuszczony. Wszystko Wszystko co jest w wersji wyższej niż oficjalna wersja to dla mnie rzeźba i wiecznie coś tam nie działało tak jak powinno.

Nawet teraz mam na sgs2 neat rom, oparty na stocku, właściwie nic nie zmienione a i tak tinder w sklepie play drze mordę, że mam nieobsługiwaną