Wpis z mikrobloga

@chipson: teraz obowiązuje bezpośrednia likwidacja szkód czyli szkodę na sobie likwidujesz ze swojego OC w przypadku gdy wartość szkody jest do 30000 i nie ma szkody na osobach.
@tomiw: ale chyba jeszcze nie u wszystkich to jest wprowadzone.
Ma ktoś jakieś z tym doświadczenie? Czy faktycznie są większe problemy u "niskobudżetowych" ubezpieczycieli?
Wg mnie ubezpieczycielowi powinno zależeć wypłacić odszkodowanie ponieważ i tak je uzyska od ubezpieczyciela sprawcy.
@Felonious_Gru: w szkodach OC nie ma udziałów własnych
@chipson: Problem może się pojawić gdy będziesz chciał uzyskać jakiś zwrot np z tytułu nie wykorzystanego okresu (np. złomowanie pojazdu). Problemy mogą się też pojawić przy wypowiedzeniu.
Ubezpieczyciele często dają też jakieś dodatki do OC (np jakiś mini Assistance) które mogą się przydać.
Część TU wprowadziła już bezpośrednią likwidację szkody co może być zbawienne w sytuacji gdy przyjdzie się "użerać" o odszkodowanie
@chipson: NIe wiem jak w twoim przypadku ja rejestrujac honde civic 10 letnia po raz pierwszy na siebie wyliczylem OC w rankomacie. Njataniej wyszlo oczywiscie w axa 750 zł. a np w ergo hestia 1100. Ale poszedłem do punktu obsługi Hestii i tam mi wyliczyli 570 zł. ponoć taka znizka jest za to ze mam prawko od 8 lat.