Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam zagadkę z CSS.
Mamy diva, w którym jest jakaś struktura (kilka zagnieżdżonych divów, nie każdy z nazwami klas). Na samym dnie jest jakiś jeden, który może mieć dwa stany (np klasa On i Off).

I teraz chcę, aby w zależności od stanu tego diva na dole zmieniał mi się kolor tła całego głównego kontenera. Rzućcie proszę okiem na linka. https://jsfiddle.net/Y7PhV/478/

Żeby było ciężej, najlepiej byłoby w jakiś sposób wywołać parenta tego dolnego diva albo uzależnić zmianę całości od tego dolnego stanu.

Podpowiecie jak mogę to zrobić, czy w ogóle jest to wykonalne? Jakieś pseudoklasy? Nie mogę używać jquery, potrzebuję jakoś to zrobić czystym CSSem i nie mam pomysłu, żeby zmienić tło całego głównego kontenera. Pomożecie?

#webdev #html #css
  • 10
@Greg36: Dzięki. Ogólnie to cała zabawa jest w GWT w bebechach, gdzie nie mam jeszcze zbudowanego całego DOM, a kontrolka jest widgetem zapinanym w jakimś innym widgecie. Zanim to się dostanie do widoku, to jeszcze sporo linii klas upływa :)

Muszę pomyśleć, bo jeśli nie uda się tego jakoś CSSem zapiąć ani uzależnić, bo inaczej to marnie to widzę ;)
@MetroStation: jesli chcesz po prostu zmienic kolor tla, to jest jedna mozliwosc bez js, ale to juz KOMBINACJA (chociaz zadziala, ale zaznaczam).
obczaj taki motyw: div 'dziecko' ma ::before lub ::after na position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%;
zaden rodzic nie moze miec position: absolute ani relative, tylko ten, ktorego kolor ma sie zmieniac - jemu dajesz relative.
::before musi miec z-index: -1; - wtedy bedzie ustawiony