Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/wpis/12868343/wniosek-o-wprowadzenie-do-porzadku-obrad-projektu-/#comment-40329549

W całej tej dyskusji tutaj najbardziej bawi mnie argument "PO jakby chciało to by przepchało, o co się do PIS #!$%@?"...
Czy mi się wydaje czy PO w kwestiach światopoglądowych (choć ta ustawa ledwie dotyka tę kwestię) jest jedyną bodaj partią w sejmie która działa po prostu po ludzku- wolność, żadnej instrukcji, głosujcie ze swoim sumieniem. Wyzywacie coś, co powinno być standardem, najgorsze są właśnie takie rzeczy jak zrobiło tutaj PIS: instrukcja partyjna.
Sprawy światopoglądowe to nie jest kwestia racji, a przekonań. I choć jeszcze raz, ta ustawa tak naprawdę ledwie dotyka tych spraw, to w przypadku tego typu głosowań każdy powinien głosować w zgodzie ze swoim sumieniem, a nie bo "góra" powiedziała że związek partnerski to pedały.
To jest śmieszne, bo o ile jestem w stanie szanować każdego, kto nie lubi gejów, nie szanuje, uważa że zbytnia propaganda, bo po prostu tak czuje, tak go wychowano itd, to brzydzę się i nie szanuje każdego śmiecia, który narzuca komuś co ma robić w takich sprawach. To nie jest gospodarka, że eksperci przygotowali ustawę i jest instrukcja by głosować np na "TAK", tylko sprawa gdzie nie ma lepszych i gorszych, prawdy i nieprawdy.

Dojdzie do sytuacji, że w głosowaniu nad sprawą in vitro, polityk PIS dostanie instrukcję głosowania przeciw- a być może w tej partii są ludzie, którzy np mają dzięki tej metodzie dzieci albo ktoś w ich rodzinie ma z tego dzieci. I co wtedy? Bo szef kazał to muszę być przeciw i np. zakazać niepłodnej siostrze stosowania tej metody?
To jest #!$%@?ństwo partii.

#goldwykopsays #neuropa #polityka
  • 4
@SuperPunia: Dyscyplina partyjna w takich kwestiach ma sens o tyle, że te głosowania są sygnałem w stronę elektoratu. O ile dotychczas PO miało dość niejednorodny elektorat, jeżeli chodzi o kwestie światopoglądowe, o tyle na PiS głosowali głównie konserwatyści.

Teraz wszystko może się pozmieniać.
@SuperPunia: Moim zdaniem PO nie może narzucić instrukcji partyjnej dlatego że są tam ludzie z całego spektrum poglądów, zresztą na przestrzeni lat ta partia przeszła mały rebranding to jeszcze nie dawno było ugrupowanie prawicowe i byli tam tacy ludzie jak np. Gowin i Godson.