Wpis z mikrobloga

Chciałbym pogratulować firmie Dynado profesjonalnie przygotowanego procesu rekrutacji - w ogłoszeniu podano bez ceregieli preferowaną płeć kandydata. Taka praktyka jest niezgodna z polskim prawem, ale kto by się tym przejmował, skoro kary są nakładane tylko na pracodawców, którzy napiszą "szukam pracownika" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#januszebiznesu #rekrutacja #praca #testowanieoprogramowania
źródło: comment_Nh4Y3D3GsSDIlWvBdKhbgBeNjtYSWDyq.jpg
  • 19
@McHay: Rekrutacja, w której z góry zakłada się, że chce się zatrudnić kobietę, tylko dlatego, że się wyimaginowało, że "kobiety są bardziej takie", jest rekrutacją idiotyczną. Cechy charakteru nie zależą od płci. A na pewno nie w takim stopniu, żeby to miało znaczenie w procesie rekrutacji.
@Giekaczka: Predyspozycje ma każda płeć do pewnych czynności i jest to potwierdzone. Zatrudniłabyś faceta jako opiekuna do dziecka? Ja bym szukał opiekunki, bo znalezienie dobrego faceta pewnie graniczyłoby z cudem. Nie ma sensu marnować ludziom czasu i dawać złudne nadzieje. Jeśli ktoś jest przedsiębiorcą to i tak decyduje kogo zatrudni, więc moim zdaniem to jest na plus, że tego nie ukrywa. Przecież nikt go nie przymusi do zatrudnienia osoby której nie
@Giekaczka: Jak se tam chcesz, chcą babkę, więc i tak babkę zatrudnią, każdemu facetowi mogą powiedzieć nie bo nie i tyle, choćby nie wiadomo jak zajebisty by był. Tak więc, dobrze, że od razu to napisała - szkoda czasu tych co i tak by się nie dostali ;)
@Giekaczka: Do niektórych firm IT kobiecie się łatwiej dostać niż mężczyźnie, bo ich jest mało, a wiele teamów chce mieć u siebie kobietę :) Jeśli chodzi o testy zwłaszcza manualne to jest sporo kobiet, więc jednak coś jest na rzeczy. Nie powinno być możliwości decydowania za przedsiębiorce na co wydaje swoje prywatne pieniądze.
A każdy następny, kto chce mi wyjechać z głupim argumentem, w stylu "może to", "a może tamto", "a w niektórych przypadkach", "a co Cię obchodzi jak przedsiębiorca chce wydać pieniądze", niech najpierw zapozna się z prawem pracy, w szczególności z:
Art. 183a i 183d ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.)
@Giekaczka: Ja wiem, że to jest niezgodne z prawem. Piszę tylko, że to prawo jest głupie. Nie można decydować za przedsiębiorcę co będzie robił ze swoimi prywatnymi pieniędzmi.
@McHay: Niech sobie ma preferencje, ale podawać ich w ogłoszeniu nie ma prawa. Jak feministki robiły międzynarodową aferę, bo jakiś gość napisał ogłoszenie "poszukuję kelnera", to ja sobie mogę poburczeć na mirko, jak ktoś zrobił taką wtopę.
@Giekaczka: Naprawdę chcesz się powoływać na feministki? Poburczeć zawsze możesz, tak samo jak ja mogę wyrazić moje zdanie na temat głupiego prawa, które tylko marnuje czas ludzi szukających pracy.