Wpis z mikrobloga

Mala ankieta, co sadzicie o emigracji, co sadzicie o zyciu w #yorkshire - swoistym #mirkoland'zie? Jak sie zaaklimatyzowaliscie? Jak wygladaja wasze perspektywy? Czego wam brakuje? Jak sie zyje bez nerki? Czy rany juz sie wam goja?

Wolam osoby, ktore tu sa za moja sprawa:
@Dietyloamid_kwasu_D-lizergowego @lovn @lO_ol @Pyxis @latajacy_baleron @Petalchaser @lsh @Grovve @carryonpl @bujakasza130 @xz2580 @PasozytZawadiaka @Wajdelota @shadowsof2 @szymon958 @szaqal @Papasanbaba @Ciupciunio @Archeolik @caffeineaddict @Jacob

#emigracja #uk #anglia #sorekcharityltd #sorekabbey #ankietyzsorkiem
  • 24
@sorek: Jest okejka, choć liczyłem na dorwanie czegoś bardziej "wygodnego". Plus spory, że z robotą w sumie nie ma problemu, jak i samym dojazdem do niej. Samo Barnsley ma wszystko co człowiekowi trzeba po dobrej cenie (jako, że nie jest duże), a i można zainwestować w siebie w przyszłości z powodu dobrych i nie drogich szkół na miejscu. To tak pokrótce.
@sorek szybko zdobyta gówno robota, kiepsko dojazdy do niej i 12h w pracy. Ale jest. Barnsley wygląda spoko, sporo sklepów, w miarę tanio. Ale najlepsze co mnie tu na razie spotkało to ludzie. I myślę ze warto było choćby dla nich. A co dalej ? Czas pokaże.
Całkiem nieźle, nie pracuję w tzw. gównorobocie. Do Polski nie porównuję bo to nie ma żadnego sensu. Przyjedźcie, zobaczcie i oceńcie po jakichś własnych doświadczeniach. Pozdrawiam wszystkich na emigracji i nie popadajcie za szybko w próżny samozachwyt.
@sorek: Spoko jest, nin i konto załatwiłem w jeden dzień (czekam na papiery), od poniedziałku praca w gównorobocie, czyli asos, złożyłem też papiery do aldi bo lepsze stawki, a zaczęły się przyjęcia, z wymianą mojego prawka będzie więcej pieprzenia się niż myślałem, ale przez ten czas porobię w tym asosie albo może w aldi jak przyjmą. Miasto w porządku, zaliczyłem już jakieś tam wypady, poznałem trochę normalnych ludzi, z angielskim mi