Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@anarchoprymitywizm_przemyslowy: Ale wy nic nie rozumiecie. Sądzisz że ktoś kto ma 130IQ wierzy i stworzenie świata w 7 dni itp. Biblia to nie książka od historii czy biologii. Tu chodzi o taki wewnętrzny spokój, odkupienia win i spokojnej śmierci. Ludzie czują się wspólnocie lepiej a program chrześcijański nie ma zamiaru karać kogoś za nie przestrzeganie zasad. To taka miła wspólnota dla bojących się babć które głoszą pokój.
@pawel0707: Kolega widzę brnie dalej, więc jedźmy z tym koksem. Po pierwsze, nigdzie nie określiłem religii chrześcijańskich jako "złych", tym bardziej ich wartości. Po drugie, twoja wypowiedź sugeruje, iż odrzucając prymat Kościoła nad moim systemem wartości, muszę być jakimś chorym zwyrodnialcem - zasmucę Cię, można wykształcić w sobie moralność, bez pomocy jakiejkolwiek organizacji wyznaniowej ( ͡ ͜ʖ ͡) przypomina mi się wypowiedź znaleziona w necie kiedyś
@pawel0707: Jak już to Kościoła, nie chodzi Ci przecież o nauki budynku. Po drugie, radzę się nauczyć iż jako osoba wierząca i chcąca dalej propagować wartości chrześcijańskie, należy zachowywać spokój, powagę oraz swego rodzaju "klasę". I mówię to jako osoba wierząca, praktykująca

@pawel0707: No to nie jesteś chyba za mocno wierzący, jeśli uderzyłbyś kogoś obrażającego Twoją matkę? A nastawianie drugiego policzka, miłowanie nieprzyjaciół swoich etc.?

Ah, i odnośnie tego że program chrześcijański nie zamierza nikogo karać (szczególnie pkty 6 i 7 są interesujące):

1. Radzić do grzechu.

2. Rozkazywać drugiemu grzeszyć.

3. Zezwalać na grzech drugiego.

4. Pobudzać do grzechu.

5. Pochwalać grzech drugiego.

6. Milczeć na grzech cudzy.

7. Nie karać grzechu.
@anarchoprymitywizm_przemyslowy: Ale w tym rzecz że ja chodzę na religię i do kościoła w technikum i gadam sobie z księdzem często, jestem jakoś śmiałym człowiekiem. Ja wiesz śmieszkowanie pełną mordą bo i karachan, tap i wykop. Znam się na mojej religii i w tym rzecz że najgorsze jest to że 80% ludzi jej nie ogarnia. Uważa za jakiś dogmat te informacje. A to są tak jakby instrukcje jak żyć w zgodzie
@pawel0707: A jakie jest pierwsze przykazanie...? Innowiercy efektywnie grzeszą, bo nie przyjmują Jezusa za Boga. A grzechem dla nas jest nie karać grzechu, to naprawdę nie takie skomplikowane...
@Lynxu: Ale to chodzi o to że masz brata który ma 10 lat i obraża kolegów w szkolę. Powinienem wtedy go upomnieć. Ale jak ty nie jesteś wierzący to nie muszę Cię nawracać.
@pawel0707: Ale skąd w ogóle przyszła Ci do głowy taka bzdura? Skąd taka interpretacja? Oczywiście że musisz, to co przed momentem podałem to jeden z przykładów, a 'idźcie na świat i głoście Ewangelię'?
@pawel0707: Nie, to Ty bierzesz te słowa jak typowy katolik: "bee, to na pewno nie chodziło o to co zostało napisane, tylko zinterpretuję sobie tak żeby mi było wygodnie, wiara przecież nie może być trudna"

Ale z ewangelizacją, swoją drogą, to nawet B16 mnie popiera że przykaz był dla całego Kościoła, a nie stanu duchownego:

Zachęcam was, byście przygotowywali się do Światowego Dnia w Rio de Janeiro, rozważając już teraz temat
@Lynxu: A jeszcze niszcząc kompletnie twój światopogląd są grzechy ciężkie i lekkie. Mi głównie nie wolno jakiś pro hard rzeczy tylko. Jeżeli to spełniam jestem dobrym katolikiem. Ty to chłopie chyba katolika z jakimś ascetą mylisz. :D