Wpis z mikrobloga

@pawel0707: Mhm, jeśli popełniasz grzechy lekkie z myślą 'Bóg mi i tak wybaczy' to niestety ale nie jest tak łatwo jak Ci się wydaje. Polecam pkt 1:

1. grzeszyć zuchwale w nadziei miłosierdzia Bożego,

2. rozpaczać albo wątpić w łaskę Boża,

3. sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej,

4. nie życzyć lub zazdrościć bliźniemu
  • Odpowiedz
@pawel0707: To dopiero szalona konkluzja... Raczej po prostu szanuję ludzi którzy przestrzegają tego, w co wiarę deklarują. Nie, religia nie jest łatwa. Katolicyzm nie jest łatwy. Ale jeśli chcesz już z dumą mówić, że jesteś katolikiem to bądź tego wart, dawaj swoim życiem przykład.
  • Odpowiedz
@Lynxu: A poza tym sam zacytowałeś. 2. Rozpaczać albo wątpić o łasce Bożej.
Ktoś na przykład nie chce dać się skłonić do pokuty za grzechy, bo uważa, że dla niego nie ma już litości. Stan taki nazywamy rozpaczą. Jako że grzech ten zamyka drogę do zbawienia, jest grzechem przeciw Duchowi Świętemu. Tak samo jest, gdy ktoś dobrowolnie wątpi, że łaska Boża może go ocalić.
  • Odpowiedz
@Lynxu: Ale ja nie mówię że jestem dobrym katolikiem. Twierdzę tylko że znam zasady mojej religii. I uważam że wychowanie w takich zasadach jest dobre dla społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@Lynxu: A pro po te wszystkie punkty dotyczą ciężkich grzechów a nie przeklinania czy innych grzechów lekkich. Grzechy ciężkie naprawdę nie tak łatwo uczynić bo każdy wie że to jest naprawdę złe.
  • Odpowiedz
@pawel0707: Jasne, w końcu ludzie to debile - bez papyżaka nie wykoncypowali by, że nieładnie jest zabijać i gwałcić ( ͡ ͜ʖ ͡)
@tomyclik: A nu. Chciałem wrzucić jakąś fajną police mistress, i napisać o państwie policyjnym - patrz ile by nas upuściło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@anarchoprymitywizm_przemyslowy: Ateiści często są dobrymi ludźmi ale czemu nie tworzyć wspólnoty które utrwala i pomaga indywidualnie potrzebującym ludziom. Uwierz że wielu ludziom rozmowa z księdzem bardzo pomogła. Człowiek widział na własne oczy jak palą żywcem jego rodzinę. I co został by sam, a tak czuję że ma rodzinę w kościele. Wieży że jeszcze ich zobaczy i z nimi spotka. Jak według ciebie taka instytucja jest zupełnie nie potrzebna to trudno.
  • Odpowiedz
@Lynxu:

ja chodzę na religię i do kościoła w technikum i gadam sobie z księdzem często

Ja wiesz śmieszkowanie pełną mordą bo i karachan, tap i wykop.


Dej spokój, chłopie, z tą siłą nie wygrasz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@anarchoprymitywizm_przemyslowy: Kurczę jeśli to czano-troll to naprawdę świetny bo prowadzi prawdziwą dyskusję :D

@pawel0707: Zakładając że nie jesteś czano-trollem - ktoś złośliwy mógłby powiedzieć że zdrowe społeczeństwo uprawia seks z kochaną osobą kiedy ma możliwość i czuje że to jest dobre, a nie tylko wtedy kiedy pan w czarnej sukience pozwoli.
  • Odpowiedz
@Lynxu: A i ja na poważnie nie troluję. Po porostu serio jestem wierzącym ale nie jakimś katolem tylko ogarniętym człowiekiem co chyba ogarnęła o co w tym chodzi.
  • Odpowiedz