Wpis z mikrobloga

Tak więc, dzisiaj z samego rana odwiedzili mnie panowie z ABW. Sprawa miała oczywiście związek z moim wpisem na Mirko z wczoraj w któreym napisałem, że #!$%@?ć Bronka.
Tak więc po kolei. Zarekwirowano mi dwa komputery w tym jeden służbowy, telefon, wszystkie pendive'y jakie miałem (12 sztuk), wszystkie płyty jakie posiadałem, lustrzankę + karty pamięci do niej. Poproszono mnie również o podanie haseł do TrueCrypta na dwóch kompach. Odmówiłem mówiąc, że nie pamiętam i powołałem się na Art. 183 kpk. Próbowano dać mi do zrozumienia, że utrudniam postępowanie i na to też jest paragraf. Poprosiłem, żeby nie zabierano mi komputerów, ponieważ są mi potrzebne do pracy i żeby zrobili sobie zrzut dysków. Jeden z Panów stwierdził, że skoro nie pamiętam haseł, to komputery i tak mi się nie przydadzą. I zabrali. Do pracy oczywiście nie mogłem pójść, bo przeszukanie trwało do 11, później przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Nie postawiono mi jeszcze zarzutów, ale dano mi do zrozumienia, że może to być Art. 135. § 2 + pewnie zrobią na złość i znajdą jakiś program bez licencji na starych płytach. Jednym słowiem #25latwolnosci #pdk
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach