Wpis z mikrobloga

Mireczki, co robić, gdy nie działa regulacja jasności ekranu w laptopie? Przy próbie ściemnienia ekranu pojawia się pasek regulacji jasności, ale ekran na to nie reaguje. Mniej więcej w połowie paska regulacji, ekran kompletnie się wygasza - włącza się dopiero po maksymalnym pojaśnieniu ekranu.

Karta graficzna: AMD Radeon HD 6300M
Procesor: Intel core I3 M350
Windows 8.1 Pro x64

Rozwiązania znalezione w internetach u mnie nie działają (próbowałam już różnych sterowników do karty graficznej oraz wpisów w rejestrze) ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może ktoś z Was też miał podobny problem i jakoś go rozwiązał? Czy @naprawalaptopow ma jakiś pomysły?

#laptopy #komputery #windows81 #amd #pomocyratunku
  • 16
@naprawalaptopow: jak najbardziej się zgadzam, ale czy macie jakieś propozycje? poza powrotem do 8, gdzie wszystko działało ;)
@DragDay7: Asus k52jt.
Aktualizacje sterowników próbowałam oczywiście. Ogólnie to na microsoftowym sterowniku ściemnianie działa, wywalają się za to inne rzeczy - np. f.lux czy Windowsowa przeglądarka obrazów.
Tyle tylko, że w menedżerze urządzeń mam tylko jedną kartę
@acquen: Niech zgadnę, problem występuje od kiedy zainstalowałaś win 8/8.1? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wejdź na stronę asusa i sprawdź łatki wydawane na bios, miałem ten sam problem z asusem u36. Poducent wydał łatkę na bios i wszysko hula