Wpis z mikrobloga

Do Mirasków, które nie mają pomysłu na własną edukację - uczcie sie j. niemieckiego! Widzę po sobie, że aktualnie panuje duży deficyt tej umiejętności na rynku pracy. Do tego stopnia, że pracodawcy wolą kogoś bez kompetencji przyjąć na naukę do zawodu byleby potrafił się porozumieć z sąsiadami z za zachodniej granicy.
Mój przykład - mogłem zostać adminem w dużej firmie IT (niestety miasto na południu a ja przeprowadzałem się na północ), moja obecna praca (nie miałem nic wspólnego z tą branżą), a wczoraj zadzwonił do mnie head hunter, z pytaniem czy bym się znowu nie przeprowadził (dopiero się przeprowadziłem ale zobaczymy ile płacą).
Także łapcie za Repetytorium Gramatyki i bądźcie dobrej myśli.
#wykopradzi #praca #kariera
Otagujcie mi to w komentarzach bo na tel. Nie mam podpowiedzi a nie chcę zmyślać.
  • 9
  • Odpowiedz
@stateless:
Pewnie dzwonił do kilkudziesięciu. Ale powiem Ci w sekrecie, że w życiu nie dostałem tylko 1 pracy w rekrutacji do której zaszedłem dalej niż wysłanie CV. (ale akurat tej na której najbardziej mi zależało)
  • Odpowiedz
@Jin: To samo mozna napisac o francuskim
znam sporo dziewczyn po filologiach, ktore zaczepily sie na studiach na jakis service desk a teraz są adminami
  • Odpowiedz
@Jin: masz racje... sam to zauwazylem i wmawiam sobie ze musze zaczac.. uczylem sie tego jezyka od 1 klasy podstawowki, przez cale gimnazjum, potem rowniez w liceum(w liceum to juz calkiem byla #!$%@? a nie nauka) i szczerze mowiac to nie potrawie nawet zadnego zdania zlozonego wypowiedziec czy napisac w tym jezyku chyba xD jak narazie zaczalem sluchac na spotify niemieckiej muzyki zeby sie osluchac, ale w planach mam powazna nauke
  • Odpowiedz