Wpis z mikrobloga

#gothic Od kilku tygodni chodzi za mną chętka na odnowienie starej znajomości ;P Jakoś z pół roku temu przeszedłem gothica 1 po raz któryś tam i fabuła w pamięci cały czas świeża. Wątki nie pouciekały, a jest chęć na noc kruka. Nie wiem czy zaczynać na zwykłej wersji czy z modem returning. Słyszałem, że dobry (trudny). Jest sens przechodzić, czy lepiej klasycznie na fabrycznym gothicu? Jak ze stabilnością? Dochodzi jakaś ciekawa opcja? Mirki które grały, mogłyby mi napisać w komentarzach co im się podobało, a co nie.
  • 5
@Bodzion: zdecydowanie polecam czystą wersję na początek. Mody są nawet fajne, ale raczej za którymś razem. Returning zmienia grę dość znacznie, dodaje nową historię itp. Lepiej najpierw poznać oryginał. Także po to, aby bardziej docenić mody.
@Bodzion: returning jest bardzo trudny, na poziomie normalnym bardzo ciężko pokonać jakiegoś NPC. Walkę z Moe (ten oprych z tawerny) musiałem powtarzać kilkanaście razy. Według mnie minusem tego moda jest dodanie pasku 'wytrzymałości'. Ale raczej warto, wzbogaca rozgrywkę.