Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 38, Asaf Avidan & The Mojos. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Słowo wstępu:


W dzisiejszym odcinku udamy się do Jerozolimy... Gdzie ponad 30 lat temu urodził się Asaf Avidan. Wpadł on na pomysł stworzenia zespołu i tak od 2006 roku pod szyldem Asaf Avidan & The Mojos zaczęły się tworzyć pierwsze kompozycje. Kompozycje z gatunku: rocka, bluesa, indie rocka, folku i folk rocka. Melodyjne, wpadające w ucho i ze świetnym wokalem Asafa, który brzmi niczym Janis Joplin. Pozostali członkowie zespołu to: Ran Nir, Yoni Sheleg, Roi Peled, Hadas Kleinman.

Pewnie niektórzy z Was się oburzą, bo przecież Asafa można usłyszeć w radiu. Pewnie, że można. Jeden utwór. Boli mnie serce gdy słyszę jak prezenter zapowiada utwór Asafa i puszczany jest remiks. Ręka w górę, kto w ogóle słyszał ten "super hit" Asafa w wersji oryginalnej? Ręka w górę, kto w ogóle wiedział, że istnieje jakaś wersja oryginalna? Ręka w górę jeśli ktoś w ogóle wie, że Asaf tworzy z zespołem i ma dużo więcej fajnych, oryginalnych nagrań a nie remiks. Może trochę przesadzam, ale czasem mnie to irytuje. Gdy lansowany jest jeden utwór, w dodatku remiks, ludzie się tym podniecają - a nie mają pojęcia o innych nagraniach, o historii wykonawcy itp. Dlatego w dzisiejszym odcinku postaram się trochę szerzej zaprezentować zespół Asaf Avidan & The Mojos, bo w takiej konfiguracji chłopaki brzmią najlepiej.

Zacznę od mojego ulubionego utworu, świetna kompozycja pod tytułem "A Ghost Before The Wall". Zaczyna się spokojnie, fajna melodia na akustycznej gitarze. Później dochodzi bas i delikatna perkusja. Ale to co dzieje się od 2:18 jest genialne! Chóralny wokal, a potem świetne przejście instrumentów, bas, gitara, perkusja, pianino... Cudo. Posłuchajcie też sobie wersji live.

Kolejna kompozycja nosi tytuł "Maybe You Are". Powolna, spokojna kompozycja na akustycznej gitarze z bardzo fajnie zaakcentowanym wokalem w refrenie.

Teraz troszkę przyśpieszymy. Utwór "Growing Tall", zdecydowanie bardziej dynamiczny, szybszy. Pojawiają się przesterowane gitary i krzykliwy wokal Asafa.

Utwóry "Jet Plane" i "Little Stallion" też są szybsze, dynamiczniejsze z fajnymi przesterowanymi riffami. Brzmią jak jakieś stare "oldskulowe", rockowe utwory sprzed lat.

Następną kompozycja jest utwór "Your Anchor". Ma bardzo fajne brzmienie, fajną melodię na gitarze i bas pulsujący w tle. Powolna i melancholijna kompozycja.

Prawie jak "Morskie Opowieści" czyli utwór "Sailors Are We". Z fajną i bujającą melodią. Chóralnymi wokalami i pobrzękiwaniami na gitarze elektrycznej. Można się poczuć faktycznie jak na jakimś statku.

A na koniec osławiony utwór, z którego pewnie większość kojarzy Asafa. Kompozycja "Reckoning Song". W słusznej i oryginalnej wersji z fajną melodią na akustycznej gitarze.

Ciekawostki:

Od roku 2012 Asaf wstrzymuje projekty związane z zespołem The Mojos i postanawia skupić się na solowej karierze. Owocuje to tym, że w 2012 roku wydana zostaje płyta "Avidan In A Box" z solowymi, wcześniejszymi kompozycjami artysty. W 2012 roku w Izraelu a w 2013 na świecie, ukazuje się kolejna solowa płyta Asafa o tytule "Different Pulses".

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka #oswiadczenie #wpadlomiwucho #asafavidan #themojos #rock #indierock

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel

30. Bersarin Quartett

31. Eels

32. Ladyhawke

33. Air

34. Radiohead

35. Iglu & Hartly

36. Joy Division

37. Koop
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 38, Asaf Avidan & The Mojos. Subskrybuj tag:...

źródło: comment_5klEt2NbdWM0oax2rHUl78dLqMMByF1W.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz