Wpis z mikrobloga

Obejrzałem evangeliona oraz end (kinówki jeszcze przede mną), przeczytałem wszystko z tej strony i mam trochę pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi. Jest tu ktoś ogarnięty? (bo nie wiem, czy jest sens się produkować ( ͡° ͜ʖ ͡°))
#evangelion #anime
  • 61
  • Odpowiedz
@Kliko: Fanatyk NGE here. Na 6. już dostałeś odpowiedź, więc zajmę się resztą.

9. Rei którą widzi na samym początku to "posłaniec" boga-Rei. Kiedy Rei pod koniec serii zostaje "bogiem" wysyła swoje klony do wszystkich ludzi, by wyłączyć ich AT field i zamienić ich w LCL. Ponieważ jest bogiem, może również wysyłać swoje klony-posłańców w czasie i robi to w przypadku Shinjiego. Klon pojawiający się w 1 odcinku to taka jakby
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Verkun:
Skoro Gendo chciał połączyć się ze swoją żoną, to chyba wystarczyłoby powtórzyć eksperyment?

Czekaj, czyli to manga bazuje na anime?
  • Odpowiedz
@Kliko: Nie, anime było pierwsze. Manga powstała niedługo potem i wychodziła przez 10+ lat (skończyła się bodajże z rok temu).

Nie pamiętam szczegółow dotyczących tego eksperymentu, nie wiem czy było to w ogóle dogłębniej wyjaśnione. Pewnie nie dało się tak po prostu powtórzyć, w końcu wchłonięcie duszy przez evangeliona nie może być aż tak proste.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@80sLove:
@Verkun:
Wiecie może coś o czwartej kinówce?
Data premiery? Słyszałem, że zdecydowali się podzielić materiał, że ostatecznie będzie 5 kinówek.
  • Odpowiedz
@80sLove: A pozostałe 90 po premierze anime. No ale oczywiście, kilka miesięcy pomyłki to poważny błąd, ulżyło Ci? Jakie to szczęście, że czuwasz nad porządkiem w tym tagu.

Może chciałbyś jeszcze wytłumaczyć @Kliko dlaczego NGNL jest lepsze od NGE?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Verkun:

Może chciałbyś jeszcze wytłumaczyć @Kliko dlaczego NGNL jest lepsze od NGE?


Faktycznie fanatyk XD
Uważam NGE za dobre anime, może nawet bardzo dobre, ale nie arcydzieło.
Dla mnie nie jest arcydziełem coś (anime, wiersz, whatever), co ma bardzo wiele interpretacji, traktuję to raczej jako objaw lenistwa. Co innego, gdy interpretacja jest jedna (no, może 2, max 3), lecz trudno do niej dojść.

A w NGNL wszystko mi się w sumie
  • Odpowiedz
@Kliko: Wiem, ale niestety taki mamy system na wypoku. A, nie wiem jaką masz definicję fanfiction, ale Re-Take to doujin w formie komiksu, a nie opowiadań. Ale jeżeli podtrzymujesz swoją decyzję to nie będę Cię przekonywał, w końcu Twoja strata.
  • Odpowiedz
@Kliko: Zdecydowana większość fandomu w Polsce, czy nawet w ogóle, za fanfiction uznaje jedynie opowiadania. Niezbyt logiczne, ale tak już jest. Wolałem się upewnić jak jest w Twoim przypadku.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Verkun: Pewnie mnie zaszlachtujesz, ale obejrzałem już wszystkie kinówki i najlepszą ocenę w tej serii dałem ostatniej kinówce :)

  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Nie rozumiem jedynie, czemu obroża nie rozsadziła Kaworu dopiero w tamtym momencie, a nie gdy wsiadł do Evy.
  • Odpowiedz
@Kliko: Zrobiłem tak samo, nie widzę powodu do szlachtowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) 3.33 miało swoje wady, ale imo to najlepsza część rebuildów, zwłaszcza, że 1.11 i 2.22 to tylko recapy, z lekkimi zmianami w fabule. No i oczywiście dalsze podgrzewanie przez twórców dyskusji "czy rebuildy to kontynuacja?" to zawsze jakaś tam zaleta.

Pozostaje nam czekać na 3.0+1.0, jeśli Anno w końcu zajmie się pracą nad filmem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Verkun:
Pilot miał bardzo mały zasięg, poza tym Kaworu zdawał się wiedzieć, w którym dokładnie momencie go rozsadzi. Wydawało mi się, że obroża miała się również aktywować w momencie synchronizacji z Evą, ale jak wracam pamięcią, to nic takiego nie mówili, więc chyba sobie dopowiedziałem. W sumie #!$%@? wie. To są te "smaczki", za które obniżam ocenę.

Gdy mówiłem o serii, to miałem na myśli całego Evangeliona, nie tylko Rebuilda.

  • Odpowiedz