Wpis z mikrobloga

Mireczki, czas na rozwiązanie konkursu z Renault Twizy i kalendarzami z Project Cars. #autokultrozdaje

Mój pomiar wyszedł bardzo duży, ale na drugim urządzeniu wcale nie było lepiej. Twizy jest bardzo nierówny i mocno odbiega od tego, co jest w katalogu. Pomiary wyszły 7,8 i 8,3 s do 50 km/h. Były dokonywane przez jedną osobę (niezmienna masa), na suchej i równej nawierzchni asfaltowej. Nie ma tu skrzyni biegów, bo to pojazd elektryczny, więc właściwie błąd kierowcy jest zredukowany do minimum. Czemu wyszedł taki rozrzut? Nie wiemy. Dodam jeszcze, że to nie był pierwszy raz, gdy Renault odbiegało z danymi katalogowymi od wyników pomiarów. Twingo RS mierzyliśmy kilkanaście razy, z różnymi kierowcami na torze w Ułężu i nie zeszliśmy poniżej 10,2 s do setki, a katalogowo wynik ten powinien wynosić 8,7.

To tyle w kwestii wyjaśnień uzyskanego czasu. Średni wynik wynosi 8,05 s. Nikomu nie udało się trafić idealnie, ale najbliżej byli:
@Marianpol - 8,02

@OFFroad - 7,95

@BlazkoD - 7,92

Gratuluję :) Napiszcie mi swoje adresy do przesyłki w wiadomości prywatnej. Jeśli ktoś chce otrzymać kalendarz kurierem, proszę także o podanie numeru telefonu.

Przepraszam, że tyle musieliście czekać, ale przez problemy z pomiarami, o których pisałem pod konkursem oraz przez mój wyjazd na Mustanga najzwyczajniej w świecie nie miałem kiedy usiąść i na spokojnie zająć się konkursem. Następne rozdawanki już jutro :)