Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy!

Dostałem pismo picztą, zwykłym listem do skrzynki (pic rel). Jest to przedsądowe wezwanie do zapłaty zaległości za gaz. prawie 1600zł. Lecz mam problem z tym pismem, bo nic poza moim nazwiskiem i adresem się na nim nie zgadza:
1. Pismo jest od Polskiej Spółki Gazownictwa, a od zawsze moim operatorem było PGNiG
2. Pismo jest ze Szczecina, a mieszkam i obsługuje mnie PGNiG Poznań
3. Numer klienta jest zupełnie inny od mojego
4. Numer faktury jest zupełnie inny niż mój nr faktury za wskazany miesiąc
5. Kwota faktury nie pokrywa się z żadnym rachunkiem, jaki kiedykolwiek otrzymałem
6. Na stronie eBOK PGNiG, na moim koncie nie widnieją żadne obiążenia lub zaległości, mam saldo 0zł
7. Numery tel. w piśmie działaja, ale nikt nie odbiera słuchawki

Czy mam właśnie doczynienia z próbą wyłudzenia pienędzy? Co z tym mogę zrobić?
#kiciochpyta #pytanie #oszukujo (?) #pismo #wezwanie #pieniadze
5k07 - Mirki, pomocy!

Dostałem pismo picztą, zwykłym listem do skrzynki (pic rel)....

źródło: comment_kiBXDth2xVLlwo2ADpC07Ntqm3jIJOJI.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@worldmaster: nie przypominam sobie takiej sytuacji. Wymieniałem z rok temu dowód, bo zmieniłem adres zameldowania, lecz ucieli mi róg w starym. Nie powinien być legitny.
  • Odpowiedz
@5k07: po kolei
1. Pismo nie zostało skutecznie dostarczone. Jeżeli dojdzie do jakiś pism przesłanych poleconym w przyszłości - poprosisz o potwierdzenie skutecznego dostarczenia pisma do Ciebie.
2. Spółka wygląda legitnie. Ale i tak bym ich olał.
3. Dzwonisz do firmy gdzie płaciłeś rachunki i mówisz przez telefon, że nęka Cię jakaś firma dziwnymi reklamami / pismami (tu podajesz nazwę z tego listu). I pytasz o co kaman?
4. Mogą Cię
  • Odpowiedz
@5k07: U nas też niedawno była taka akcja. Przyszło dwóch smutnych panów i powiedzieli, że przyszli odłączyć nam gaz, bo mamy nieuregulowane rachunki za 4 miesiące. My wtf, telefon do właścicielki, chłopy w tym czasie poszły gdzieś, zostawiając jakiś papier, właścicielka zadzwoniła do dostawcy gazu, ten powiedział, że wszystko u nas przecież zapłacone i nikogo nie wysyłali. Więc olej.
  • Odpowiedz