Wpis z mikrobloga

Krzysztof Szczerski, poseł PiS, to jedna z dwóch osób, którym Andrzej Duda już obiecał pracę w jego kancelarii, jeśli wygra najbliższe wybory. Będzie ministrem odpowiedzialnym za sprawy zagraniczne. Oto, co Pan Szczerski ("doktor nauk politycznych", czyli młotek po politologii) ma do powiedzenia w sprawie demokracji i ustroju w Polsce. Przeczytajcie chociaż pogrubione fragmenty, ja dla Was przeczytałem 10-stronicowy artykuł i wybrałem najważniejsze informacje. :-)


A teraz głos oddaję Panu Szczerskiemu z PiS, przyszłemu ministrowi u prezydenta Dudy:

Naprawa naszego państwa powinna nadejść poprzez radykalną i konsekwentną odnowę moralną sfery publicznej w Polsce. Odnowa taka jest możliwa jedynie poprzez odniesienie zasad działania sfery publicznej do porządku, (...) jakim jest religia.

Niezbędne jest istotne ograniczenie przestrzeni politycznej z jej mechanizmem decydowania opartym o wolę większości.

Demokracja albo będzie religijna, albo nie będzie jej w ogóle.

Co oznacza to dla Polski? Otóż odpowiedź może być, moim zdaniem, tylko jedna. (...) Moralność chrześcijańska, kodyfikowana przez Kościół katolicki, jest jedynym (...) zbiorem zasad, które mogą regulować sferę publiczną. Tu nie ma miejsca na żadne dywagacje.

Postulat wprowadzenia w Polsce radykalizmu cnót chrześcijańskich (...) to obowiązek bezwzględnego przestrzegania ładu moralnego w sferze publicznej, nad czym pieczę sprawować powinno prawo państwowe.

Republika wyznaniowa to kraj, w którym nie istnieje w sferze publicznej rozróżnienie między zachowaniami niemoralnymi a karalnymi, bo to co niemoralne jest karalne.


Mam nadzieję, że Pan Szczerski nie dyskryminuje i do więzień będzie wsadzać nie tylko pederastów, ale również heteroseksualistów baraszkujących przed ślubem. A, i ciekawe, czy śluby będą wyłącznie kościelne?

Polsce w sferze publicznej potrzebna jest dziś dyktatura Ewangelii.

Model państwa aksjologicznie neutralnego, opartego o demokratyczną zgodę proceduralną i społeczeństwa wolnych jednostek, opartego o wewnętrzną konkurencję nie funkcjonuje.


Fakt, wolność jednostki jest do niczego. Obywatela trzeba wziąć za pysk, naturalnie w ramach "dyktatury miłości".

Należy przeprowadzić konsekwentną reformę prawa – w tym kodeksowego, które zaczęłoby egzekwować wartości wynikające z katalogu cnót chrześcijańskich.

Należy wprowadzić nowe ustawodawstwo wspomagające moralne zaangażowanie sfery publicznej, np. przepisy chroniące dzieci przed nieprzyzwoitym przekazem.

W wymiarze instytucjonalnym, należy przekształcić izbę wyższą Parlamentu w reprezentację osób zaufania publicznego, w tym przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich z dominującą reprezentacją Episkopatu Kościoła katolickiego.



Republika wyznaniowa to zwycięstwo rozsądku nad uzurpacją rozszalałej demokracji.


źródło

#tysiacurojenniezaleznychmediow #bekazprawakow #lgbt #homoseksualizm #neuropa #neuropainformuje #4konserwy #religia #katolicyzm #polityka
  • 40
@Ginden: Dziwne, przejrzałem tagi i niczego nie znalazłem, a obserwuję takie, w których to powinno się znaleźć. No chyba że ktoś dał samo #neuropa, to wtedy mogłem nie znaleźć. :)

Ale też tak ładnie wypunktowali jak ja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LibertyPrime: no może, od 18 do 28 zmieniasz wiele, czasami o 180 stopni, ale faktycznie w wieku 40-50 lat to już raczej człowiek ma na tyle ułożone, że opowiadanie się po tak fanatycznej stronie może być nieuleczalne. Beka, bo kręcisz sobie kampanię a tu zawsze coś na kogoś wynajdą :) Biedny dudek.
ie kradnij, nie zabijaj, czcij matkę swoją i ojca swego itd. etc. Faktycznie. Zasady etyki chrześcijańskiej są barbarzyńskie i nie może funkcjonować żaden kraj wg nich.


@tytanos: Wsadzaj do więzienia za in vitro, zakaż aborcji zgwałconym kobietom, zabroń homoseksualistom wychodzenia z domu, przeznaczaj publiczne pieniądze na finansowanie Kościoła, wprowadź księży do władz tylko dlatego, że są księżmi, cenzuruj media.

Wszystko to znalazło się w powyższym manifeście i jest zgodne z
@tomekwl3: no widzisz, wprowadziłeś więc trochę dezinformacji, bo on wcale nie byłby "odpowiedzialny za sprawy zagraniczne". Doradzałby tylko w tych kwestiach Dudzie.

Mi i tak obojętne, który teraz wygra, bo czy wygra jeden czy drugi to i tak będzie w tym kraju #!$%@?, ale wypadałoby podkreślić, że urząd prezydenta w Polsce i mianowanych przez niego członków kancelarii nie jest kluczowy.